Dnes je Pátek, 14. června 2024, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6171
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Stalo se "
 Dětský domov dostal dva miliony  >> 
( 21.08.2003, 00:05 )
obrázekDotaci dva miliony korun dostane od středočeského krajského úřadu Dětský domov ve Strančicích na Čerčansku. V domově, kam bývaly v 60. letech umisťovány děti z romských rodin a děti odsouzených pro velezradu socialistického zřízení, nyní pečují o těžce tělesně nebo duševně postižené děti. Na otázku, jak hodlá ředitel strančického domova a lékař Pavel Biskup naložit s dotací, odmítá odpovědět, neboť peníze ještě nemá na účtu. "Peníze nejsou určeny ani na mzdy, ani na stavbu.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Do camphillu v Kopistech se stěhují první obyvatelé  >> 
( 19.08.2003, 00:17 )
První stálí obyvatelé se 30.7.2003 v Českých Kopistech na Litoměřicku nastěhovali do zdejšího camphillu chráněného obydlí pro pěstounské rodiny, které se starají o mentálně postižené. Zkušenosti již mají. Tři roky žili v takovém zařízení v Norsku. "Dokončili jsme první byt. Do něho se z Pardubic přistěhují manželé se třemi malými dětmi,"řekl zástupce občanského sdružení Camphill České Kopisty Radomil Hradil.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Bezbariérové středisko se ocitlo ve stavu ohrožení  >> 
( 12.08.2003, 00:02 )
Zařízení u Kunštátu se má prodat, otázkou však je, komu "Bezbariérové středisko v Hodoníně u Kunštátu, vybudované za účelem zmírnit nepříznivý osud těžce postižených, je v ohrožení," řekl Právu Jindřich Sedlák, předseda Městského výboru Svazu tělesně postižených v Brně.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Zdravotně postižení z Litvínova stále bojují o prostor k životu  >> 
( 11.08.2003, 00:10 )
obrázekLitvínovské sdružení handicapovaných Egoteria stále hledá vhodné prostory pro svou činnost. Po odchodu z Euroškoly, která sdružení zapůjčovala místnosti na jeho aktivity, nyní vyjednává na všech stranách a shání vhodné prostory. Zatím však marně.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Velká pomoc pro zdravotně postižené.  >> 
( 11.08.2003, 00:08 )
obrázekStacionář sdružení LADA v Pacově, které pečuje o klienty s mentálním a kombinovaným postižením, získal díky štědrosti sponzorů dva neocenitelné pomocníky. Jde o magnetoterapeutické rehabilitační zařízení s hudbou a rehabilitační masážní vyhřívací lůžko, na které dostalo sdružení LADA grant od České spořitelny a. s. Obě zařízení předala manažerka pacovské pobočky Ludmila Pešková. Jak vysvětlila ředitelka sdružení LADA Jana Moravcová, magnetoterapeutické zařízení slouží ke snižování stresových situací, únavy, celkové relaxaci a odreagování agresivity, masážní lůžko k uvolňování svalového napětí, křečí a neklidu.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Skaličtí převzali sociální automobil  >> 
( 11.08.2003, 00:05 )
Ředitel Ústavu sociální péče ve Skalici Ivan Bílek včera převzal klíčky od nového automobilu Citroen Berlingo. Ten tak bude sloužit potřebám ústavu, ve kterém žije stovka dětí a mentálně postižené mládeže. Díky sponzorství zhruba tří desítek firem z Litoměřicka a blízkého okolí se projekt nákupu vozidla podařilo zrealizovat Českomoravské reklamní agentuře Kompakt, která má zastoupení i v Litoměřicích.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Ústav nadchl dar z Prahy, peněz není nikdy dost  >> 
( 31.07.2003, 00:03 )
obrázekZa jakýkoliv dar jsou vděčni v Ústavu sociální péče pro mládež, který sídlí v místní části Bobelovka. Ani tady, stejně jako v dalších organizacích v sociální sféře, není peněz nikdy dost.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Dvě učitelky z Jihlavska získaly cenu Integráček  >> 
( 11.07.2003, 00:02 )
[ Zdroj: Časopis Vozíčkář 2/2003 ]
obrázekSpeciálně pedagogické centrum při Mateřské škole se speciálními třídami v Jihlavské Demlově ulici pořádalo již šestý ročník Poradního dne, který byl letos zaměřený na to, jak ovlivnit problematické chování u dětí s mentálním postižením a autismem. Součástí akce bylo předání ocenění za snahy začlenit ve školách zdravotně postižené děti mezi zdravé. Cenu, která nese název Integráček, udělilo centrum již po druhé.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 7. ročník módní přehlídky POV fashion 2003  >> 
( 07.07.2003, 00:32 )
[ Zdroj: Časopis Vozíčkář 2/2003 ]
obrázekPražská organizace vozíčkářů opět uskutečnila 13. dubna módní přehlídku v hotelu Diplomat. Modely pocházely z dílny E.daniely, Heleny Fejkové, Tatiany Kovaříkové a Martiny Nevařilové. Módní přehlídku moderovali Martin Dejdar a Petr Vacek.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Postiženým roztroušenou sklerózou  >> 
( 30.06.2003, 00:03 )
Rok 2003 je Evropským rokem zdravotně postižených lidí. V České republice se k němu přihlásila nejen vláda, ale zejména organizace sdružující občany se zdravotním postižením. Řadou akcí o sobě dávají vědět také lidé, které spojuje vážné neurologické onemocnění - roztroušená skleróza. Jejich aktivity vyvrcholí 25. června, o Mezinárodním dni pro roztroušenou sklerózu, celostátní konferencí v pražském Parkhotelu.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie