Dnes je Pátek, 14. června 2024, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6171
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Stalo se "
 Dobrá zpráva  >> 
( 14.04.2003, 00:32 )
Pardubice - Chráněné dílny Záučního střediska pro duševní zdraví obdržely elektrické nářadí za dvacet tisíc korun jako dar pardubického Rotary klubu. "Je to pro nás vítaná pomoc, kterou stoprocentně využijeme," zdůrazňuje vedoucí střediska Iva Bartůňková a připomíná, že chráněné dílny jsou pro společnost dvojnásob užitečné. Jednak zaměstnávají občany se změněnou pracovní schopností, zejména ty dlouhodobě nezaměstnané z registru úřadu práce, jednak zde provádí demontáž a separaci nebezpečného elektroodpadu.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Rodiče se bouří proti rušení dětského centra  >> 
( 07.04.2003, 11:00 )
Lomnice nad Popelkou (lib) Ukončit svou činost musí lomnické Dětské centrum zdraví, které pomáhalo zdravotně a mentálně postiženým dětem. Radnice jej k prvnímu červnu zrušila. Rodiče dětí proti takovému postoji protestují a tvrdí, že za jeho setrvání budou dál bojovat.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Kdo vyřeší spor matky dítěte s postižením a úřednice?  >> 
( 04.04.2003, 12:30 )
Helena Tušlová pečuje o zdravotně postiženého syna připoutaného k invalidnímu vozíku a navíc se ještě stará o malé dítě. Nyní má pocit, že se jí ze strany sociální pracovnice Heleny Váchové stala křivda - přišla o sociální příspěvek na péči o osobu blízkou (POB).
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Vychovatel: V ústavu byla šikana  >> 
( 04.04.2003, 12:17 )
Už týden posuzují úředníci ministerstva školství, jak závažných prohřešků se dopouštěl personál uzavřeného oddělení Výchovného ústavu pro zdravotně handicapovanou mládež v Polance nad Odrou, které koncem minulého týdne ze dne na den zavřeli. Zdeněk Rudolf, bývalý grafik, který v Polance skoro čtyři roky dělal vychovatele, má jasno: "Panovaly tam kruté poměry, vládla tam šikana a je dobře, že ministerstvo zasáhlo." "Kluci byli v ústavu ponižováni - třeba stříháním dohola. Museli cvičit, až slabší plivali plíce.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Křesadlo: poděkování dobrovolníkům
( 19.03.2003, 13:37 )
[ Zdroj: Econnect ]
obrázekMyšlenka ocenění dobrovolníků výroční cenou vznikla v rámci akcí Mezinárodního roku dobrovolníků – 2001. Tehdy se zástupci Národního dobrovolnického centra dozvěděli o existenci takových ocenění v některých okolních zemích, například v Maďarsku. Tam podobnou cenu předává každoročně prezident. Při hledání názvu se postupně objevovaly nejrůznější nápady. Třeba cena Ferdy mravence – práce všeho druhu. Ale vzhledem k tomu, že Ferda je ryze čeká figurka, přiklonili se autoři projektu k názvu KŘESADLO - cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. A protože vedoucí sdružení dětí a mládeže patří mezi dobrovolníky také, byli jsme zvědavi, zda se mezi oceněnými jejich zástupci objeví.
» Celý článek...
 Náš dlouhý svět  >> 
( 17.03.2003, 09:50 )
Desítky vystavených prací a řemeslných výrobků z tvorby mentálně postižených byly k vidění v Ostravském muzeu. Expozice nesla název "Náš dlouhý svět". Výstava byla dalším pootevřením dveří do světa, který veřejnost zná stále velmi málo.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Sexuální zneužívání zdravotně postižených  >> 
( 11.03.2003, 00:21 )
Sdružení zdravotně postižených ČR uspořádalo v Praze dne 9. prosince 2002 celostátní seminář organizovaný v rámci národního plánu vyrovnávaní příležitostí pro občany se zdravotním postižením pod názvem "Ochrana zdravotně postižených před sexuálním zneužitím". Byly zde prezentovány výsledky druhé etapy anonymního výzkumného šetření rodinného a sexuálního života zdravotně postižených, zaměřeného i na sexuální zneužívání. V rámci šetření byly shromážděny odpovědi od 1200 zdravotně postižených, z toho 709 žen. Šlo o ženy aktivní, relativně dobře adaptované ve společnosti, které svým přístupem k životu rozhodně nepředstavují typ bezbranné a snadno zneužitelné osobnosti. Bohužel jsme se nedostali k zdravotně postiženým ženám, uzavřeným před širším společenským kontaktem v rodinném prostředí či sociálních ústavech.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Neziskové organizace představilo v únoru více než 500 akcí
( 05.03.2003, 10:44 )
obrázekVíce než 500 akcí připravily během února pro veřejnost neziskové organizace v rámci mediální a informační kampaně 30 dní pro neziskový sektor. Jejím cílem je vždy v únoru představit veřejnosti práci a význam neziskového sektoru, řekl Marek Šedivý z Informačního centra neziskových organizací.
» Celý článek...
 Asociace Paprsek připravila akci Mrštná rybka  >> 
( 05.03.2003, 00:58 )
Asociace Paprsek připravila zdravotně postiženým dětem ve vyškovském aquaparku soutěž nazvanou Mrštná rybka. Přes 50 handicapovaných dětí nejrůznějších forem postižení včetně vozíčkářů se zúčastnilo sportovně zábavného soutěžního bloku pojatého formou her.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Sdružení Piafa ve Vyškově uspořádalo již tradiční akci Já+ty=my  >> 
( 04.03.2003, 00:09 )
Sdružení Piafa ve Vyškově uspořádalo již tradiční akci Já+ty=my, která je zaměřena především na integraci handicapovaných dětí s dětmi zdravými.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí<<  6 - 7 - 8 - 9další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie