Dnes je Pátek, 14. června 2024, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6171
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Stalo se "
 Postižená žena věnovala vozíčkářům peníze  >> 
( 27.10.2003, 00:05 )
obrázekCenu Via Bona za mimořádný počin převzala v Olomouci sedmadvacetiletá Lada Martinezová. Ačkoliv je sama upoutaná na vozík, věnovala olomouckému sdružení Trend vozíčkářů 10.000 korun, jež získala z ročního prodeje cigaret a tabáku v trafice.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Zasukované tkaničky: 220 tisíc  >> 
( 23.10.2003, 00:05 )
Více než 220 tisíc korun vynesla třídenní sbírka Dny zasukovaných tkaniček, kterou minulý týden pořádal v ulicích měst kraje spolek vozíčkářů Trend. Výnos sbírky je určen zejména na osobní asistenci pro tělesně postižené občany, na jejich vzdělávání a zapojení se do běžného života.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Rolnička vybrala 200 tisíc  >> 
( 22.10.2003, 00:04 )
obrázekNa dvě stě tisíc korun přinesla středisku Rolnička, které se v Soběslavi stará o handicapované občany, veřejná sbírka v jihočeských městech nazvaná Rolničkové dny. Celkem 108 dvojic dobrovolníků, tvořených převážně středoškolskými studenty, prodávalo minulý pátek v ulicích Českých Budějovic, Jindřichova Hradce, Tábora a Soběslavi symbolickou rolničku za dvacetikorunu. "Nejvíce jsme vybrali v Českých Budějovicích, a to více než devadesát tisíc korun. Na druhém pomyslném žebříčku skončil Jindřichův Hradec s částkou přesahující čtyřicet sedm tisíc korun.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Cena Martina Palase za integraci  >> 
( 05.09.2003, 00:03 )
[ Zdroj: Časopis Vozíčkář 3/2003 ]
Cenu Martina Palase za integraci postiženého dítěte do normálního života udělila učiteli Vlastimilu Trnkovi nadace Vertikála. Šestadvacetiletý muž je učitelem ve čtvrté třídě a mezi zdravými žáky v kolektivu pracuje i s jednou tělesně postiženou dívkou. Dvanáctiletá Petra Chvalovská není vyjmuta z výuky žádného předmětu a dokonce se spolužáky jezdí na výlety vlakem.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Abilympiáda v Pardubicích pojedenácté  >> 
( 03.09.2003, 00:06 )
[ Zdroj: Časopis Vozíčkář 3/2003 ]
obrázekAbilympiáda - soutěžní přehlídka pracovních schopností a dovedností vstoupila v letošním roce do druhého desetiletí své existence. Již pojedenácté se v Pardubicích sešli handicapovaní lidé z Čech, Moravy, Slezska a sousedního Slovenska, aby změřili své síly v disciplínách, jejichž atributy jsou řemeslná zručnost, technická zdatnost, umělecký projev, invence, nápaditost, fantazie, profesionální přístup.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Milé setkání v Žatci  >> 
( 03.09.2003, 00:01 )
[ Zdroj: Časopis Vozíčkář 3/2003 ]
Liga za práva vozíčkářů byla jako jedna z organizací pozvána na celostátní setkání vozíčkářů, které zorganizovala organizace zdravotně postižených Handicap Žatec. Nabídku jsme rádi přijali, protože s pracovnicemi Handicapu jsme od začátku jejich činnosti v kontaktu a těšili jsme se na osobní setkání.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Do sledování dětí v ústavech zřejmě nakonec zasáhne vláda
( 01.09.2003, 10:29 )
[ Zdroj: Novinky.cz ]
obrázekDo sporu o to, zda kamerové systémy a odposlouchávací zařízení smějí či nesmějí sledovat obyvatele výchovných ústavů pro mládež a dětských domovů, nakonec zřejmě zasáhne vláda.
» Celý článek...
  O zooterapii mezinárodně  >> 
( 01.09.2003, 00:02 )
[ Zdroj: Časopis Vozíčkář 3/2003 ]
Ve dnech 27.června až 1.července se v brněnském hotelu Brno uskutečnil mezinárodní seminář o zooterapiích /léčba pomocí zvířat/. Pořadatelem bylo sdružení FILIA Brno za podpory České národní agentury mládeže, IVF – Mezinárodního Visegradského fondu, nadace Divoké husy a Jihomoravského kraje. Na seminář přijelo 82 účastníků, z toho 22 ze zahraničí /Německa, Polska, Rakouska, Rumunska, Slovenské republiky, Švédska a USA/.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Americkým paralympikům jde v žalobě o dolary  >> 
( 27.08.2003, 00:05 )
obrázekTři postižení sportovci podali žalobu na Olympijský výbor Spojených států amerických (USOC) kvůli údajné diskriminaci. Vrcholí tak letitá kauza, jejímž předmětem je spor o rovnoprávný přístup ke zdrojům a službám poskytovaným olympionikům a paralympikům.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Občanská sdružení chtějí stacionář  >> 
( 25.08.2003, 00:01 )
obrázekTýden před festivalem se před karlovarskou Hlavní poštou sešli lidé s různým postižením a představitelé organizací, které je sdružují a pomáhají jim. Setkání nazvali Svět na kolech a Tma kolem nás . Veřejnost se zde mohla seznámit s podpisovou akcí na podporu vybudování stacionáře pro těžce zdravotně postižené děti, který v krajském městě dlouhá léta chybí.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie