Dnes je Pátek, 14. června 2024, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6171
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Legislativa "
 Příspěvek na péči vzroste od srpna o 10%
( 14.04.2016, 01:48 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Lidé se zdravotním postižením od srpna dostanou vyšší příspěvek na péči. Poslanecká sněmovna ve středu schválila novelu zákona o sociálních službách, která ho zvyšuje o deset procent. Návrh ještě posoudí Senát. Nově upravena budou i pravidla pro poskytování pobytových sociálních služeb - v případech tzv. nepřípustnosti držení osoby v zařízeních poskytujících sociální služby. A na dva miliony se zvyšuje pokuta za provozování sociálních služeb bez registrace.
» Celý článek...
 Ministerstvo sociálních věcí vydalo slovník sociálního zabezpečení
( 15.12.2015, 01:08 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Slovník sociálního zabezpečení chce být pomůckou pro ty, co si neví rady s pojmy z oblasti sociální sféry. Vysvětlit nejdůležitější pojmy z důchodového a nemocenského pojištění, sociálních dávek, zaměstnanosti, sociálních služeb a mnoha dalších oblastí sociální sféry. Slovník není určen jen laické veřejnosti, poslouží určitě i mnohým odborníkům. Nicméně nenahrazuje platnou právní legislativu, přesné informace jsou v příslušných právních předpisech. Tištěná verze slovníku bude k dispozici ve vestibulu budovy MPSV, na krajských pracovištích Úřadu práce ČR, v klientských centrech ČSSZ a okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ).
» Celý článek...
 MPSV navrhuje řadu opatření, která mají zlepšit situaci u posudkových lékařů
( 24.11.2015, 00:32 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Situaci vlékařské posudkové službě Ministerstvo práce a sociálních věcí intenzivně řeší. Vedení ministerstva projednalo krátkodobá, střednědobá i dlouhodobá opatření, kterápovedou ke stabilizaci stavu u posudkových lékařů. Déletrvající problémy s nezájmem lékařů o tuto službu se ještě vystupňovaly v souvislosti s přijetím zákona o státní s lužbě.
» Celý článek...
 Jaké změny nás čekají od Nového roku? 12 zásadních novinek  >> 
( 31.12.2014, 15:56 )
[ Zdroj: TN.cz ]
Od Nového roku nás opět čeká několik změn, na které se musíme připravit. Některé jsou příjemné, jiné naopak spoustu lidí naštvaly. Podívejte se na přehled dvanácti nejdůležitějších novinek, které začnou platit od 1. ledna 2015.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 S výměnou sKarty za nový průkaz OZP by si měli lidé pospíšit
( 06.05.2014, 04:49 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Dne 30. 4. 2014 skončila platnost všech speciálních sKaret, které sloužily jejich držitelům mimo jiné jako průkaz osoby se zdravotním postižením (OZP). Bez ohledu na dobu platnosti sKarty, by si měli klienti co nejdříve zajistit její výměnu za nový dočasný průkaz OZP.
» Celý článek...
 Od ledna příštího roku náleží nemocenské od 15. dne dočasné pracovní neschopnosti
( 18.12.2013, 00:28 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Lidem, kteří onemocní po 31. 12. 2013, bude náležet nemocenské od 15. kalendářního dne dočasné pracovní neschopnosti. Po dobu prvních dvou týdnů pracovní neschopnosti zaměstnavatel vyplácí zaměstnanci v dočasné pracovní neschopnosti náhradu mzdy.
» Celý článek...
 Výměna průkazů OZP by neměla klienty zatížit
( 13.12.2013, 00:45 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
obrázekOd 1. ledna 2014 začnou platit nové podmínky pro přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením (průkaz OZP). Od příštího roku si už lidé nebudou muset hlídat, kdy jim skončí platnost jejich průkazu mimořádných výhod, ale Úřad práce ČR (ÚP ČR) sám zahájí správní řízení, jehož součástí bude i nové posouzení zdravotního stavu klienta.
» Celý článek...
 Reakce MPSV na článek v médiích k návrhu na zvýšení maximálních sazeb úhrad za poskytované sociální služby
( 26.11.2013, 00:53 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) se ohrazuje proti zavádějícím informacím, které se objevily v článku na serveru Aktualně.cz (MPSV otevírá cestu ke zdražování sociální péče, 25. 11. 13). V článku uváděná kritika vychází jednak z nepřesné interpretace návrhu novely prováděcí vyhlášky k zákonu o sociálních službách, a jednak zřejmě z nepochopení autora článku, jak současný systém klientům úhrady za sociální služby stanovuje.
» Celý článek...
 MPSV informuje: Občanská sdružení se od ledna považují za spolky
( 26.11.2013, 00:52 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
V poslední době se na ministerstvo práce a sociálních věcí obracejí někteří poskytovatelé s dotazy, jak bude MPSV od prvního ledna 2014 přistupovat ke spolkům jako poskytovatelům sociálních služeb.
» Celý článek...
 Sociální služby musí být kvalitní, efektivní a odpovídat moderním evropským trendům
( 05.11.2013, 02:14 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje novelu zákona o sociálních službách, která by měla jejich současnou podobu posunout směrem ke standardům běžným ve většině vyspělých evropských zemí.
» Celý článek...
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie