Dnes je Pátek, 14. června 2024, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6171
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Stalo se "
 Postižení udělili svou cenu Mosty, získal ji Moravskoslezský kraj  >> 
( 24.02.2004, 07:46 )
Národní rada zdravotně postižených ČR udělila poprvé svou cenu Mosty. Za loňský rok ocenila Moravskoslezský kraj za to, že jako první v republice připravil krajský plán pro vyrovnávání příležitostí zdravotně postižených.
» Celý článek... | Komentáře... (3)
 Kulatý stůl hostil celou řadu odborníků  >> 
( 19.02.2004, 07:48 )
Na základě pozvání Centra pro ochranu lidských práv jižní Čechy Český Krumlov se z Prachatic zúčastnily jednání kulatého stolu, které bylo koncipováno jako setkání odborníků, pracovníků ve sféře zdravotně postižených, na téma Rovné příležitosti občanů se zdravotním postižením, Jak žijí handicapovaní, Hanka Rabenhauptová, místostarostka Města Prachatice a Alena Bínová, místopředsedkyně Krajské rady tělesně postižených.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 První dáma se bavila u postižených  >> 
( 17.02.2004, 10:54 )
obrázekPřed stacionářem pro handicapované v Brně Kohoutovicích postává muž v černém obleku. Do ucha mu vede nenápadný průhledný kabel. Je to bodyguard. Za chvíli ke stacionáři přijíždí bíla octavia a černý mercedes. Z něho vystupuje manželka prezidenta Livia Klausová. Přijela navštívit obyvatele stacionáře. Někteří z nich sem jen docházejí, jiné zde i trvale žijí.
» Celý článek... | Komentáře... (5)
 I letos začala Tříkralová sbírka
( 07.01.2004, 14:57 )
[ Zdroj: Econnect.cz ]
obrázekStejně jako v minulých letech se začátkem roku vydali do ulic celých Čech koledníci v kostýmech Tří králů. Tato sbírka má již svou tradici, vždyť se v minulém roce vybralo přes 42 milionů korun. Sdružení Česká katolická charita (SČKCH) pomáhá lidem v nouzi bez ohledu na jejich vyznání, rasu nebo národnost. Charita provozuje desítky středisek ošetřovatelské a pečovatelské služby, domovy pokojného stáří, azylové domy pro bezdomovce, domovy pro matky v tísni, stacionáře a chráněné dílny pro zdravotně postižené.
» Celý článek...
 Výzva k zaměstnávání postižených  >> 
( 17.11.2003, 00:01 )
Přes dva tisíce firem v Moravskoslezském kraji dostalo začátkem září leták krnovského občanského sdružení Reintegra, který propaguje výhody zaměstnávání osob se změněnou pracovní schopností. Tytéž letáky dostávají na úřadech práce klienti se změněnou pracovní schopností, a navíc k nim dostanou doporučení, aby se je nebáli ukázat při pohovorech potenciálním zaměstnavatelům. V rámci kraje se to týká asi 12 tisíc nezaměstnaných.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Na dopravu získali grant  >> 
( 14.11.2003, 00:01 )
obrázekPřed několika dni převzali zástupci Arkadie na projekt pravidelné dopravy grant od Nadace Eurotel. Arkadie jej letos dostala už po druhé.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Bezbariérové středisko se ocitlo ve stavu ohrožení  >> 
( 06.11.2003, 00:01 )
[ Zdroj: Časopis Vozíčkář, XII. Ročník, 3.číslo ]
Bezbariérové středisko v Hodoníně u Kunštátu, vybudované za účelem zmírnit nepříznivý osud těžce postižených, je v ohrožení. Areál postavený bývalým Svazem invalidů v 50. letech minulého století by měl být totiž z rozhodnutí centrálního vedení Sdružení zdravotně postižených ČR prodán.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Rehaprotex a Mefa - zahájení s účastí dvou ministrů
( 04.11.2003, 17:32 )
Na zahájení veletrhů MEFA a REHAPROTEX vystoupili ministři příslušných resortů Marie Součková a Zdeněk Škromach. Hosty oficiálního zahájení na pódiu v pavilonu A2 uvítal generální ředitel a. s. Veletrhy Brno Jiří Škrla. „Účast téměř 700 vystavovatelů znamená mírný nárůst, což je dobrá zpráva. Je vidět, že se v českém zdravotnictví něco děje,“ uvedl v krátkém vystoupení a přivítal také zahraniční návštěvníky, kteří se účastní doprovodných konferencí a seminářů a jejichž počet v posledních letech roste.
» Celý článek...
 Tři asistentky budou bez mzdy  >> 
( 03.11.2003, 00:01 )
obrázekZačátku příštího roku se hrozí ředitelka rokycanského Centra pro zdravotně postižené. To zaměstnává trojici sociálních asistentek, které v terénu pečují o patnáct vesměs nepohyblivých a bezmocných klientů. Od Nového roku však centrum nemá peníze na výplaty. Mzdy dvou asistentek totiž dosud na základě dotace na zřízení společensky účelného místa financoval úřad práce. Jeho maximálně dvouletá podpora však končí. "Lidí, kteří by potřebovali pomoc, je v okrese určitě víc, než patnáct, ale já musím shánět peníze na platy," říká ředitelka Centra pro zdravotně postižené Renata Rubášová, která se nedávno se žádostí o dotaci na práci čtyř asistentek obrátila na krajský úřad a na ministerstvo práce a sociálních věcí. Začátku příštího roku se hrozí ředitelka rokycanského Centra pro zdravotně postižené. To zaměstnává trojici sociálních asistentek, které v terénu pečují o patnáct vesměs nepohyblivých a bezmocných klientů. Od Nového roku však centrum nemá peníze na výplaty. Mzdy dvou asistentek totiž dosud na základě dotace na zřízení společensky účelného místa financoval úřad práce. Jeho maximálně dvouletá podpora však končí. "Lidí, kteří by potřebovali pomoc, je v okrese určitě víc, než patnáct, ale já musím shánět peníze na platy," říká ředitelka Centra pro zdravotně postižené Renata Rubášová, která se nedávno se žádostí o dotaci na práci čtyř asistentek obrátila na krajský úřad a na ministerstvo práce a sociálních věcí.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Organizace z Vysočiny braly dotace Eurotelu  >> 
( 29.10.2003, 00:08 )
obrázekTři subjekty v kraji Vysočina včera získaly finanční dotaci z celostátního programu Nadace Eurotel. Na příspěvek se může těšit jihlavská oblastní Charita, havlíčkobrodská speciální škola U Trojice a chrudimské centrum J. J. Pestalozziho. Posledně jmenovaný subjekt obdrží nejvyšší částku, a to 450 tisíc na výstavbu nového domu na půli cesty, který vyroste v Havlíčkově Brodě.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie