Dnes je Pátek, 19. července 2024, svátek má Čeněk
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Organizace
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6308
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Služby > Organizace "
 Děti se těšily na dům. Možná o něj přijdou  >> 
( 28.06.2005, 07:21 )
obrázekJedličkův ústav v Liberci má obavy, že děti z dětského domova nakonec nebudou moci bydlet v právě dostavovaném domě rodinného typu za 7 milionů korun. Ústav si na dům postaveném na vlastním pozemku naspořil ze svých rozpočtových peněz a chráněné bydlení měly původně využívat pouze ústavní děti.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Centrum Šance skončí, klienty převezme MÚSS  >> 
( 28.06.2005, 07:12 )
Mentálně postižení dospělí lidé přijdou o své zařízení v chomutovské Dřínovské ulici. Zdejší Centrum Šance totiž z ekonomických důvodů končí. Bez péče ale klienti nezůstanou, aktivity centra převezme Městský ústav sociálních služeb.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Ptejte se na pracovní uplatnění znevýhodněných  >> 
( 13.06.2005, 07:23 )
[ Zdroj: iDnes.cz ]
Myslíte si, že jsou sdružení, které pomáhají postiženým, potřebná? Je integrace tělesně postižených do společnosti v České republice dostatečná? Znáte někoho ze svého okolí, kdo (ne)měl za daných podmínek problém sehnat práci? Na vaše dotazy Bc. Barbora Jančová, pracovní konzultant.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Šestý smysl chce pomoci zooterapií  >> 
( 13.06.2005, 07:15 )
obrázekZooterapii se psy, ale také s holandskou kozičkou a dalšími mláďaty včetně jehněte a hříběte, chce na Ústecku nabízet Šestý smysl, nově vznikající nestátní nezisková společnost pro zooterapii.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Neziskové organizace mají potíže  >> 
( 24.03.2005, 07:33 )
Kvůli nedostatku financí na provoz bojuje o existenci hned několik občanských sdružení Stále méně peněz na provoz dostávají od státu či kraje takzvané neziskové organizace, které například pomáhají starým, postiženým, nemocným a jinak handicapovaným lidem.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Nepřirozené podmínky - nepřirozené projevy  >> 
( 11.10.2004, 07:25 )
obrázekSexualita osob s mentálním postižením je tabuizované téma. Společnost se někdy mylně domnívá, že tito lidé sexuální potřeby vlastně ani nemají, a pokud je projeví, je to považováno za nepřijatelné. Velká část osob s mentálním postižením žije v ústavech sociální péče, takže tíha zodpovědnosti leží často právě na jejich zaměstnancích.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Postižení se musí spoléhat především sami na sebe  >> 
( 28.06.2004, 07:27 )
obrázekOrganizacím zdravotně postižených v regionu se nelíbí, že ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) neustále krátí příspěvky na jejich činnost, nebo je přestalo dávat vůbec. Mnoha z nich tak hrozí zánik. Podle Jiřiny Kocmanové, předsedkyně místní organizace Svazu neslyšících a nedoslýchavých, se tento spolek potýká s neustálými finančními problémy.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Znovu o kvalitě sociálních služeb
( 07.06.2004, 07:31 )
[ Zdroj: Neziskovky ]
Dříve než spatří světlo věcný záměr zákona o sociálních službách, pokusme se sestavit strategický plán reformy sociálních služeb, jak jej vidí a jak o něm uvažují nestátní neziskové organizace působící v sociální a zdravotně sociální oblasti.
» Celý článek...
 Komunitní centrum Motýlek
( 27.05.2004, 07:36 )
[ Zdroj: MŮŽEŠ e-noviny ]
obrázekSdružení na pomoc dětem s handicapy je nezisková organizace provozující v Praze na Černém Mostě Komunitní centrum Motýlek. Motýlek je otevřen dětem všech věkových kategorií, a to jak těm zdravým, tak dětem s různým druhem a stupněm zdravotního postižení a též dětem sociálně znevýhodněným. Motýlek nezapomíná ani na potřeby těch, kteří o své dítě celodenně pečují. „Smyslem naší práce je přispívat k všestrannému rozvoji dětí a usilovat o integraci zdravotně a sociálně znevýhodněných dětí mezi vrstevníky,“ říká vedoucí centra.
» Celý článek...
 Resocializační program v Městském azylovém domě pro ženy a matky s dětmi  >> 
( 21.05.2004, 07:39 )
obrázekMěstský azylový dům pro ženy a matky s dětmi „Paprsek“ v Pardubicích, provozovaný občanským sdružením SKP – CENTRUM plní funkci reintegračního zařízení. Slouží tak nejen k ubytování lidí bez přístřeší, ale nabízí jim i potřebnou pomoc. Důvodů, které přivedou ženy či matky s dětmi do azylového domu je několik.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie