Dnes je Pátek, 14. června 2024, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6171
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Bydlení "
 Byty i v tvrdých podmínkách  >> 
( 16.06.2003, 00:01 )
Během jednoho roku by město molo začít přidělovat padesát pět nových sociálních bytů. Radnice je hodlá získat přestavbou ubytovny, kterou koupila v dražbě majetku zkrachovalých přádelen za šest milionů korun. Stavební studii měli přichystanou už vloni, nepovedlo se však vymoci státní dotaci. Nyní je už připraven také projekt, který je přizpůsoben novým dotačním podmínkám z programu podpory výstavby nájemních bytů.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Byty obsadí i vozíčkáři  >> 
( 11.06.2003, 00:01 )
obrázekDo konce roku dostane obec od státu dotace na výstavbu domu s pečovatelskou službou. Ten by měl vyrůst v okrajové části Jiřic. " V domě plánujeme výstavbu dvaceti bytů všech kategorií.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Kraj dál zabírá byty postiženým  >> 
( 19.05.2003, 00:08 )
obrázekJihlava - už několik měsíců vysocí krajští úředníci zabírají byty v jihlavském domě s pečovatelskou službou (DPS) lidem, kteří se v životě neobejdou bez péče druhých. Počet zájemců o místa v městských DPS se přitom oproti lednu ještě zvýšil, momentálně jich je 35. Tempo uvolňování bytů ale ze strany úřadu zůstává vlažné. Navíc se podstatně liší výroky zaměstnanců kraje o tom, jak intenzívně hledají náhradní ubytování pro své klíčové lidi.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Villa pomůže chráněnému bydlení  >> 
( 14.05.2003, 00:05 )
Střekov - Na projekt Villa získalo ústecké sdružení Focus 47 tisíc euro z grantu Ministerstva pro místní rozvoj ČR, resp. z projektu EU Phare. Za tuto částku vzdělalo 17 lidí - pracovníků sociální sféry, studentů i dobrovolníků, vybuduje na internetu informační portál o bydlení zdravotně postižených a uspořádá konferenci odborné veřejnosti na téma bydlení duševně nemocných.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Další byt pro Chráněné bydlení  >> 
( 09.05.2003, 09:22 )
SOKOLOV (luk) - Chráněné bydlení Sokolov získalo od města další byt. Rada města rozhodla o jeho přidělení této neziskové organizaci, která pomáhá samostatně žít tělesně nebo mentálně handicapovaným lidem.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Nový domov se zabydluje  >> 
( 08.05.2003, 00:09 )
obrázekDubá - Část objektu Nový domov v Dubé bude moci brzy přivítat své první nájemníky. Dokončit se totiž podařilo přízemní část s byty. Po počátečních problémech se nyní zdá, že objekt pro tělesně postižené bude nakonec přece jenom dokončen.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Sociální byty jsou pro města na severu problém  >> 
( 08.05.2003, 00:06 )
obrázekÚstecký kraj - Města v kraji se potýkají s problémem, kam a za jakých podmínek umístit sociálně slabší občany. Na vině je malá bytová výstavba i cena investice do sociálního bydlení. Ne každé město má možnost zafinancovat rekonstrukci budov tak, jak by chtělo. "Velké peníze spolyká zřizování obydlí pro nepřizpůsobivé občany, takže jiné úmysly zůstávají nevyplněny. Nemáme budovy vhodné ke zřízení sociálních bytů," sdělil litvínovský místostarosta Jan Matiko.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Program výstavby podporovaných bytů  >> 
( 12.03.2003, 09:59 )
Dalším prvkem do podpory systémového řešení rozvoje sociálních služeb v přirozeném prostředí klientů je Program výstavby podporovaných bytů, které vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pro rok 2003.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Na jaře vysadíme jahody aneb Čtyřiadvacet klientů s postižením bude mít svůj domov  >> 
( 30.01.2003, 15:34 )
obrázekListopadové sobotní ráno, v ulicích se válí mlha. Jemným oparem je dnes zahalena i brněnská dominanta, starobylý Špilberk, takže výhled z kuchyně Jirkova bytu se nenabízí v celé kráse. Nevadí, za pár chvil útulnou místnost provoní čaj a čerstvé pečivo. Snídani připravuje Jirka svému spolubydlícímu den co den. Erik totiž na brzké vstávání moc není, zato se udžuje v kondici pravidelným cvičením jógy – dvakrát denně ho najdete soustředěného v nějaké jogínské poloze. Čím je tento příběh obyčejného soužití tak výjimečný? Jirka a Erik patří mezi lidi, pro které je vaření ranního čaje samo o sobě něčím výjimečným. Jirka je oligofrenik, Erik lehký autista.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Praxe a pravidla tréninkového bydlení na KOCIÁNCE  >> 
( 20.01.2003, 13:42 )
obrázekKociánka poskytuje svým klientům v celoročním, týdenním, denním a přechodném pobytu komplexní péči a podporu zaměřenou na ucelenou rehabilitaci. Důraz je mimo subjekty léčebné, pedagogické, pracovní, kladen i na rehabilitaci sociální. Patří mezi ústavy, které pracují podle rehabilitačního modelu a pro naše klienty, kteří jsou postiženi dlouhodobými handicapem jsme i dočasnou náhradou domova.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie