Dnes je Pátek, 14. června 2024, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6171
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Bydlení "
 Terezín chce přilákat lidi na nové bydlení  >> 
( 25.08.2003, 00:02 )
obrázekPomoci zvrátit nepříznivý demografický vývoj v Terezíně by měl záměr terezínské radnice postavit v nejbližších letech dalších 166 bytových jednotek, čímž by se současný počet necelých 2000 obyvatel města mohl zvednout až o pět set lidí.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Meziboří postaví další byty  >> 
( 22.08.2003, 00:05 )
obrázekKromě dotace na lyžařský areál získalo Meziboří na mostecku další finanční injekci od ministerstva pro místní rozvoj. Tentokrát se jedná o více než třináctimilionovou dotaci na podporu výstavby nájemních bytů.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Senioři do bavlnky  >> 
( 21.08.2003, 00:01 )
Valašskomeziříčští senioři získali nový Dům s pečovatelskou službou. Radnice včera oficiálně otevřela už druhý komplex s byty pro staré lidi ve městě. V září se začnou nájemníci stěhovat do 44 bytů, z nichž je 6 bezbariérových. K objektu patří parkoviště, kde část míst bude vyhrazeno pro tělesně postižené. Stavba stála 55 milionů korun, asi polovinu nákladů pokryla státní dotace, zbytek zaplatila radnice.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Chodov má první byty pro invalidy  >> 
( 20.08.2003, 00:03 )
Vozíčkáři mají šanci na pohodlnější bydlení. O výši nájemného v domech s bezbariérovým přístupem se však bude teprve jednat. Vozíčkáři v Chodově dostanou za několik týdnů k dispozici první dva městské byty s bezbariérovým a pohodlným přístupem. A příští rok k nim zřejmě přibude minimálně další jeden.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Arkadie a chráněné bydlení  >> 
( 08.08.2003, 00:02 )
Sdružení Arkadie z Teplic, jež pomáhá zdravotně postiženým spoluobčanům od raného dětství až po dospělost, zahájí další etapu v komplexní péči o zdravotně postižené realizací projektu Chráněné bydlení.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Letňanská radnice postaví s družstvem 58 malých bytů  >> 
( 04.08.2003, 00:01 )
Celkem 58 menších bytů ve čtyřech domech postaví v pražských Letňanech místní radnice společně s družstvem Stará náves. Budovy mají být hotovy nejpozději v červnu příštího roku. Náklady na výstavbu dosáhnou zhruba 75 miliónů korun, podíl radnice činí přes 23 miliónů ze státní dotace, řekl místostarosta Oldřich Miffek (ČSSD). "Budou to jednopokojové a dvoupokojové malometrážní byty s malými balkóny," uvedl místostarosta. Záměrem bylo stavět startovací byty pro mladé lidi či rodiny.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Zvoňte, nic jiného vám v Langerově domě nezbývá  >> 
( 28.07.2003, 00:03 )
Proč by se měl stát chovat k lidem, kteří obtížně zdolávají bariéry, vlídněji, když to nedělá ani jeden z vysokých ústavních činitelů? Původně se vymlouval na památkáře Místopředseda sněmovny Ivan Langer (ODS) vlastní v centru Olomouce dům, kde také bydlí. Kromě jeho bytu jsou v domě také optika a prodejna potřeb pro zvířata a proto by měl být tento dům (před časem rekonstruovaný) snadno přístupný i pro vozíčkáře či kočárky. Jenže není: dům Ivana Langera dělí od chodníku schody.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Zelený dům v Bílině má už své první nájemníky  >> 
( 14.07.2003, 00:02 )
obrázekDo Zeleného domu, jak ve městě říkají bývalé ubytovně dolů v Tyršově ulici, se nastěhovali již první obyvatelé.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Toaleta pro vozíčkáře už nejen v noci  >> 
( 10.07.2003, 00:03 )
[ Zdroj: Časopis Vozíčkář 2/2003 ]
obrázekPřed lety patřil pražský obchodní dům KOTVA mezi průkopníky i tím, že v l. suterénu u parkingu zřídil perfektně vybavené bezbariérové "ministerstvo úlevy". Lidé na vozíku mohli bezstarostněji věnovat čas výběru zboží i proto, že Kotva je blízko stanice bezbariérových autobusů. Klíček od toho WC vyhrazeného vozíčkářům jim půjčoval vrátný parkoviště a obchoďák tam udržoval hygienický standard. Později však toaleta zůstávala otevřená, zřejmě aby sloužila i ostatním návštěvníkům. Někteří z nich však tu místnost znečišťovali, kradli kohoutky od umývadel atd.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Vyškov zahájil stavbu dalších bytových domů  >> 
( 19.06.2003, 00:02 )
obrázekSlavnostním poklepem základního kamene byla zahájena druhá etapa výstavby bytových domů Hybešova. V lokalitě Hybešova vznikne do konce roku 2004 celkem 160 bytů v šesti domech. Stavba probíhá ve dvou etapách. První tři domy s 82 bytovými jednotkami budou dokončeny v únoru 2004. "Staveniště pro druhou etapu bylo předáno už minulý týden, a pokud vše proběhne bez komplikací, bude 78 bytů ve třech bytových domech připraveno pro obyvatele na konci roku 2004,"slíbil starosta Vyškova Petr Hájek.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie