Dnes je Úterý, 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
Kontaktní E-mail  

reklama - Nakladatelství PortálReklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5636
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Literatura "
 Deprese a jak ji zvládat
( 11.12.2003, 10:05 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekPříručka pro postižené, jejich blízké a pomáhající profese. Depresivní porucha je onemocnění celého organismu, které postihuje tělo, náladu, myšlení i chování. Bez léčby mohou příznaky deprese trvat měsíce i léta, mohou nemocnému způsobovat velké utrpení, nebo dokonce vést k sebevraždě. Dobrá léčba však může pomoci více než osmdesáti procentům lidí trpících depresí. Autoři uvádějí základní informace o depresích a příbuzných poruchách, jejich příčinách a projevech. Představují různé typy léčby. Důraz je kladen na to, co pacient může pro překonání deprese dělat sám a jak mu může pomáhat jeho rodina a okolí.
» Celý článek...
 Focusing - Eugen T. Gendlin
( 05.12.2003, 09:46 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekFocusing je terapeutický směr, který se rozvinul z dlouholeté výzkumné práce svého zakladatele na univerzitě v Chicagu. Je to technika terapie či sebeterapie, spočívající v rozpoznání a změně osobních problémů zakotvených v lidském těle. Jako postup focusing představuje několikastupňové prožívání změny – každý ze stupňů, je-li správně absolvován, přináší s sebou fyzické uvolnění a odbourání napětí. Vede k hlubší úrovni sebeuvědomění ve svém těle.
» Celý článek...
 Mentální retadrace
( 26.11.2003, 10:11 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekUtváření osobnosti dětí s mentální retardací, současný systém vzdělávání, profesní příprava, péče o lidi s těžkým mentálním postižením a humanizace života v ústavech sociální péče. Děti, mládež i dospělí s mentálním postižením představují mezi postiženými jednu z nejpočetnějších skupin, a přesto se toho o nich ví poměrně málo. Představy "normálních" lidí o mentálně postižených bývají opředeny mnoha nejasnostmi, záhadami, předsudky a nezřídka i neopodstatněnými obavami. Poměrně často se dosud můžeme setkat dokonce i s radou, aby rodiče postižené dítě raději "dali do ústavu". Autorka shrnuje základní informace o mentálním postižení a představuje nové trendy v oblasti péče a vzdělávání s přihlédnutím ke specifikům České republiky. Důraz klade na integraci postižených a humanizaci přístupu k nim. Kniha je určena speciálním pedagogům, lékařům, psychologům a rodičům dětí s mentálním postižením.
» Celý článek...
 Nebojte se nepracovat
( 25.11.2003, 10:20 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekKniha pro přepracované, nezaměstnané a ty, kdo se chystají odejít do důchodu. Zdá se, jako by kolem nás byly dva typy lidí: Ti, kdo nemají žádný volný čas, a ti, kdo ho mají příliš a nevědí si s ním rady. Přepracovaní manažeři, anebo nezaměstnaní či lidé, kteří se bojí odchodu do důchodu. Ti všichni jako by zapomněli žít svůj život. Umění vyvážit život a práci, hrát si, nebát se volného času, chvilek samoty - to nás chce naučit autor této knihy. Kniha je oživena řadou cvičení, kreseb, diagramů a citátů.
» Celý článek...
 Rozvíjíme emoce dětí
( 21.11.2003, 00:02 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekPraktická příručka pro mateřské školy. Již v předškolním věku je důležitá schopnost zacházet s vlastními pocity a potřebami - což označujeme jako emoční a sociální dovednosti. Právě v mateřských školách však lze pozorovat, že schopnost dětí vyjadřovat své pocity je příliš malá nebo jednostranně rozvinutá - svým problémovým chováním například některé děti vyjadřují touhu po pozornosti a blízkosti. Tato kniha nabízí přes 180 nápadů, cvičení a her, které mohou dětem pomoci naučit se vnímat pestrou škálu emocí, které denně prožíváme, a konstruktivně s nimi zacházet.
» Celý článek...
 Diagnostika narušené komunikační schopnosti
( 18.11.2003, 13:57 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekKniha má obecnou a speciální část, jejíž kapitoly jsou zaměřené na diagnostiku jednotlivých druhů narušené komunikační schopnosti (narušený vývoj řeči, porucha hlasu, dyslálie, afázie, mutismus, autismus, koktavost, poruchy čtené a psané řeči aj.). Kapitoly mají jednotnou základní strukturu - etiologie, diagnostika a metodika vyšetřování. V závěru kapitoly je vždy uvedeno záznamové schéma pro vyšetřování určité poruchy. Na knize se podíleli odborníci z oblasti logopedie, psychologie a medicíny.
» Celý článek...
 Klinická psychologie v praxi
( 13.11.2003, 11:03 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekPublikace navazuje na úspěšnou knihu Základy klinické psychologie a představuje jednotlivé speciální okruhy a oblasti, jimž potřebuje klinicky pracující psycholog (poradce, speciální pedagog) rozumět. Je doplněna řadou případových studií, profilů různých klinických pracovišť i portrétů našich předních odborníků, což umožňuje čtenáři vytvořit si živý a plastický obraz forem práce, které se dnes u nás v klinické oblasti uplatňují. Probíraná témata zahrnují mj. neuropsychologii, psychopatologii, psychosomatiku a psychologii nemoci, spirituální a sociální pomezí (sociopatologie), formy terapie (krizová intervence, biologická terapie, ošetřovatelství, psychoterapie, resocializace, poradenství) aj.
» Celý článek...
 Aplikovaná psychologie
( 10.11.2003, 14:22 )
obrázekRenomovaná autorka podává přehled nejrůznějších oborů, kde nachází využití vědecká znalost lidského chování, myšlení a prožívání. Ukazuje, jak se aplikují výsledky kognitivní, sociální nebo klinické psychologie. Představuje tradiční směry aplikované psychologie (poradenská psychologie, pedagogická psychologie, soudní psychologie, psychologie práce apod.) i méně známá témata užitého psychologického výzkumu (kosmická psychologie, psychologie životního prostředí, politická psychologie apod.).
» Celý článek...
 Geny a osobnost
( 31.10.2003, 12:06 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekMolekulární genetik Dean Hamer se zabývá výzkumem genů souvisejících s lidskými vlastnostmi, jako jsou strach, vyhledávání vzrušení a homosexualita. V knize soustřeďuje pozornost na to, zda se osobnost člověka utváří pod vlivem výchovy, nebo zda je dána geneticky. Hamer ukazuje, nakolik je naše chování intenzivně ovlivněno geny, včetně toho, jak moc jíme a kolik vážíme, jak myslíme, jak moc pijeme alkohol, užíváme drogy a nakolik se oddáváme sexu. Objasňuje též některé z nejzávažnějších a nejvíce znepokojujících stránek osobnosti, jako jsou nesmělost, agresivita, deprese a inteligence. Každá kapitola čerpá z posledních výzkumů a vysvětluje, jak porozumět sobě i své rodině. Nově vznikající molekulární biologie ukazuje, že geny jsou těmi nejdůležitějšími faktory, jimiž se lidé od sebe liší. Přesto však není charakter, určený geny, naprosto neměnný. Hamer zdůrazňuje, že je naší vrozenou vlastností reagovat na podněty z vnějšku, a tedy nechat se ovlivnit výchovou.
» Celý článek...
 Malý tyran
( 30.10.2003, 09:57 )
[ Zdroj: Nakladatelstvi Portál ]
obrázekNejen o příčinách a léčbě dětské panovačnosti, ale o skutečných výchovných potřebách malých dětí. Stále více rodičů a vychovatelů je bezradných. Ačkoliv při výchově chtěli dělat všechno dobře, zdá se jim, že se jejich děti vyvíjejí v malé tyrany. Udržují své rodiče v poklusu a nechávají je kolem sebe tancovat. Známá německá dětská psycholožka Jiřina Prekopová tento fenomén ve své knize vysvětluje a ukazuje, jakou oporu děti potřebují aby se mohly nerušeně vyvíjet.
» Celý článek...
< předchozí<<  6 - 7 - 8další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie