Dnes je Neděle, 1. října 2023, svátek má Jeroným
Kontaktní E-mail  

reklama - Nakladatelství PortálReklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 4517
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Literatura "
 Hry a činnosti pro vývoj dítěte s postižením  >> 
( 19.02.2004, 07:34 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekNarodí-li se dítě rodičům, je to pro ně většinou velká radost a naplnění života. O to hůře přijímají skutečnost, která se někdy může také stát, že jejich dítě je poněkud „odlišné“, vyvíjí se jinak, než jak očekávali a jak plánovali.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Agresivita dětí
( 18.02.2004, 10:15 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekRodiče bývají na rozpacích, co si počít s agresivitou svých dětí. Autorka nabízí rodičům podněty a rady, jak tuto energii nepotlačit, ale usměrnit, aby byla prospěšná pro dítě i jeho okolí. Kapitoly jsou velmi přehledně řazeny podle věku dětí (od narození až po dospívání). Velmi podnětné jsou i rady pro otce vždy na závěr kapitoly.
» Celý článek...
 Pozitivní psychologie
( 09.02.2004, 07:43 )
[ Zdroj: Portál ]
obrázekNáš přední odborník předkládá přehled pozitivního směru psychologie, přičemž se zaměřuje především na procesy odpouštění a smiřování .
» Celý článek...
 Brožura Hluchoslepí mezi námi v tištěné podobě a na CD-ROMu  >> 
( 20.01.2004, 08:41 )
obrázekObčanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé vydalo na sklonku roku 2003 brožuru „Hluchoslepí mezi námi“, která přináší základní všeobecné informace z historie i ze současnosti z oblasti péče, služeb a potřeb hluchoslepých.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Řeč těla v praxi
( 13.01.2004, 08:39 )
obrázekPoutavá příručka pro všechny, kteří chtějí proniknout do oblasti neverbální komunikace. Najdete zde především řadu podnětů, cvičení a modelových situací, kde si můžete procvičit svou schopnost vnímat řeč těla u druhých.
» Celý článek...
 Slovník sociální práce
( 23.12.2003, 11:43 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekZkušený autor vysvětluje základní termíny sociální práce, a to s ohledem na situaci u nás - k níž ke kritický - i ve světě. Slovník zahrnuje i pojmy sousedních vědních oborů, jež se na poli sociální práce nejčastěji užívají. Zahrnuta jsou hesla pokrývající tematicky konceptuální schémata společenských věd, metody sociální práce a jiných pomáhajících oborů, instituce a organizace provádějící sociální práci. Pozornost je věnována zejména sociálním službám, jejich hodnocení a organizaci i celému systému sociálního zabezpečení. Čtenář zde najde informace týkající se duševního a tělesného zdraví, jeho poruch, systému zdravotní péče, problematiky nouze, chudoby a nezaměstnanosti, pojmy z oblasti kriminologie a penologie, závislostí, hesla týkající se ohrožených skupin lidí, rizikového chování, ústavní péče aj.
» Celý článek...
 Deprese a jak ji zvládat
( 22.12.2003, 11:38 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekPříručka pro postižené, jejich blízké a pomáhající profese. Depresivní porucha je onemocnění celého organismu, které postihuje tělo, náladu, myšlení i chování. Bez léčby mohou příznaky deprese trvat měsíce i léta, mohou nemocnému způsobovat velké utrpení, nebo dokonce vést k sebevraždě. Dobrá léčba však může pomoci více než osmdesáti procentům lidí trpících depresí. Autoři uvádějí základní informace o depresích a příbuzných poruchách, jejich příčinách a projevech. Představují různé typy léčby. Důraz je kladen na to, co pacient může pro překonání deprese dělat sám a jak mu může pomáhat jeho rodina a okolí.
» Celý článek...
 Focusing
( 22.12.2003, 11:04 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekFocusing je terapeutický směr, který se rozvinul z dlouholeté výzkumné práce svého zakladatele na univerzitě v Chicagu. Je to technika terapie či sebeterapie, spočívající v rozpoznání a změně osobních problémů zakotvených v lidském těle. Jako postup focusing představuje několikastupňové prožívání změny - každý ze stupňů, je-li správně absolvován, přináší s sebou fyzické uvolnění a odbourání napětí. Vede k hlubší úrovni sebeuvědomění ve svém těle.
» Celý článek...
 Slovník sociální práce
( 15.12.2003, 09:27 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekZkušený autor vysvětluje základní termíny sociální práce, a to s ohledem na situaci u nás – k níž ke kritický – i ve světě. Slovník zahrnuje i pojmy sousedních vědních oborů, jež se na poli sociální práce nejčastěji užívají. Zahrnuta jsou hesla pokrývající tematicky konceptuální schémata společenských věd, metody sociální práce a jiných pomáhajících oborů, instituce a organizace provádějící sociální práci. Pozornost je věnována zejména sociálním službám, jejich hodnocení a organizaci i celému systému sociálního zabezpečení. Čtenář zde najde informace týkající se duševního a tělesného zdraví, jeho poruch, systému zdravotní péče, problematiky nouze, chudoby a nezaměstnanosti, pojmy z oblasti kriminologie a penologie, závislostí, hesla týkající se ohrožených skupin lidí, rizikového chování, ústavní péče aj.
» Celý článek...
 Psychologie výslechu
( 15.12.2003, 08:34 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekZkušený autor Joža Spurný ve své publikaci shrnuje, co forenzní psychologie může nabídnout při řešení praktických problémů vedení výslechu. Teoretické poznatky z psychologické literatury jsou doplněny o výsledky a zjištění z vlastních výzkumů a terénních šetření k výslechu, realizovaných autorem (kazuistiky, autentické záznamy z pozorování, řízených rozhovorů, analýzy výslechových situací apod.).
» Celý článek...
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie