Dnes je Sobota, 8. května 2021, Stanislav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Legislativa "
 Projekt sKaret končí. Lidé musí oznámit, jak chtějí dostávat dávky
( 05.11.2013, 02:12 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
obrázekV pátek 1.1.2013 začal platit zákon, který definitivně ruší sKarty. Lidé ji mohou používat do dubna příštího roku, pak už bude nefunkční a zůstane jim leda na památku. Budou muset znovu na úřad práce, aby nahlásili, jak chtějí dávky nadále vyplácet.
» Celý článek...
 Co se mění od ledna 2013? Novinky Ministerstva práce a sociálních věcí  >> 
( 01.01.2013, 23:48 )
obrázekNový rok přináší změny v oblasti práce a sociálních věcí. Ty nejzásadnější se týkají důchodů a sociální karty. K 1. lednu se však mění také sociálně-právní ochrana dětí, minimální mzda, zákoník práce, podpora v nezaměstnanosti nebo zákon o sociálních službách.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Jak řešit problém s průkazkami TP, ZTP a ZTP/P v papírové podobě  >> 
( 31.12.2012, 23:35 )
Úřady práce se letos v řadě případů dopustily pochybení při vydávání průkazek TP, ZTP a ZTP/P v papírové podobě, a to tím, že na průkazkách uvedly datum platnosti 31. 12. 2012. Přitom tyto průkazky mají mít platnost do 31. 12. 2015. Co s tím? Návod, jak postupovat, uvádí na stránkách Národní rady osob se zdravotním postižením ČR její předseda Václav Krása.
» Celý článek... | Komentáře... (2)
 Novela osvobodí od poplatků některá zařízení
( 26.06.2012, 19:25 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
obrázekLetos v září nabude účinnosti novela zákona o pozemních komunikacích, jež osvobozuje od zpoplatnění mj. vozidla "provozovaná domovem pro osoby se zdravotním postižením, slouží-li k přepravě osob se zdravotním postižením". Osvobození se bude týkat všech vozidel, tzn. jak do 3,5 tuny (časové poplatky), tak nad 3,5 tuny (mýtné). U vozidel nad 3,5 tuny by uvedená zařízení měla včas vrátit palubní jednotku, která jim počítá najeté kilometry.
» Celý článek...
 Na změnu penzijního fondu mají lidé jen týden  >> 
( 04.02.2012, 06:36 )
Přestože začne nová penzijní reforma platit až od roku 2013, lidem reálně zbývá poslední týden na výběr jiného penzijního fondu. Konkrétně 10. únor je klíčovým datem právě pro ty, kteří nejsou spokojeni se svým stávajícím penzijním fondem a uvažují o jeho změně. Pokud totiž chtějí celý proces přechodu stihnout včas, mají příští pátek poslední možnost odeslat svou žádost.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Invalidé se dočkali  >> 
( 18.04.2011, 19:43 )
Za nejzávažnější problém považoval ochránce snížení částky na živobytí u osob invalidních ve III. stupni, které nemají nárok na invalidní důchod. Těmto lidem byla od 1. 1. 2010 nejen snížena částka na živobytí o více než ...
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Dohoda o zachování náhradního plnění a struktury podpor chráněných dílen
( 16.03.2011, 21:56 )
V rámci probíhajícího připomínkového řízení zákonů sociální reformy, které bylo započato 25. 2. 2011 a mělo by být ukončeno 31. 3. 2011 se ministerstvo práce a sociálních věcí dohodlo s Chartou sociálního podnikání zastoupenou Petrem Herynkem a Národní radou zdravotně postižených zastoupenou Václavem Krásou na úpravě některých předkládaných zákonů. Předmětem jednání byl zákon o zaměstnanosti, konkrétně podmínky pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením.
» Celý článek...
 Posuzování příspěvku na péči bude jednodušší a objektivnější
( 16.03.2011, 21:50 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
obrázekPosuzování dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu a jeho důsledků, tedy stanovování stupně závislosti pro účely přiznání příspěvku na péči, se zjednoduší podle mezinárodního modelu. Návrh legislativních změn, který připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Odkazovaný materiál je umístěn na serveru ve formátu PDF.
» Celý článek...
 MPSV chystá zákon, který umožní kontrolu domácích pracovišť  >> 
( 11.01.2011, 16:10 )
obrázekMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chystá zákon, který umožní kontrolovat domácí pracoviště, tedy například i byty lidí. Důvodem je zneužívání příspěvků zaměstnavatelům na zaměstnávání zdravotně postižených osob. Ministerstvo zvažuje, že zruší i tzv. náhradní plnění, tedy možnosti firem vyvázat se z povinnosti zaměstnat zdravotně postižené nákupem zboží nebo služeb. ČTK to sdělil tiskový odbor MPSV.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Senioři se chtějí léčit doma, pomůže jim zákon  >> 
( 03.09.2010, 08:23 )
obrázekPočet pacientů využívajících služeb domácí zdravotní péče stoupl v roce 2009 o šest procent. Pomoci pracovníků pečovatelských zařízení využilo 145 tisíc lidí, z toho tři čtvrtiny ve věku 65 let a starší.
» Celý článek... | Komentáře... (3)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie