Dnes je Čtvrtek, 30. května 2024, svátek má Ferdinand
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6048
 
Webinfo


 

04.09.2009, 13:54 - rubrika " Sport "
Lormolympiáda hluchoslepých borců se blíží

Už za týden se sjedou ve Žďáru n. Sázavou hluchoslepí sportovci, aby poměřili své síly na Lormolympiádě. Od 11. do 13. září 2009 pořádá sdružení LORM druhý ročník sportovní soutěže pro hluchoslepé.

Letos se do Lormolympiády přihlásilo jednadvacet zájemců, kteří budou soutěžit o medaile v šesti disciplínách: běh na 30 metrů s trasérem, vrh koulí, hod granátem, skok do dálky z místa, sedy - lehy a šachy. Těšit se mohou i na další nesoutěžní a zábavné disciplíny včetně jízdy na tandemovém kole.

Podmínky u jednotlivých disciplín budou uzpůsobeny možnostem hluchoslepých sportovců. "Například při běhu bude mít každý závodník svého traséra, kterého se může přidržovat buď za nadloktí nebo pomocí provázku, gumy či šátku," přibližuje akci organizátorka Zdena Jelínková. Veškeré dění bude pro účastníky komentované a individuálně tlumočené do znakového jazyka a dalších komunikačních systémů, které používají osoby s hluchoslepotou. Novinkou druhého ročníku je zkouška z prostorové orientace a samostatného pohybu s červenobílou holí.

Atmosféru Lormolympiády vyjádřila za všechny jedna z účastnic loňského ročníku, Stanislava Kníchalová: "Všichni jsme byli Lormolympiádou doslova lapeni. Každý z nás se cítil borcem a určitě nám všem stouplo sebevědomí při hlášení výsledné délky hodu a času při běhu a ještě za hlasitého povzbuzování, ovací a potlesku diváků." Cílem soutěže je povzbudit u hluchoslepých sportovního ducha v atmosféře zdravé rivality, vzájemné tolerance a především přátelství.

Další informace k Lormolympiádě lze získat na telefonním čísle 777 764 191, emailu info@lorm.cz. Sdružení LORM je u nás jediným registrovaným poskytovatelem sociálních služeb pro hluchoslepé v České republice. Významným zdrojem informací o tomto těžkém zdravotním postižení jsou webové stránky www.lorm.cz.
Lormolympiáda se koná díky laskavé podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Zdroj: TZ Sdružení LORM
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie