http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 04.09.2009, 13:54 --- rubrika " Sport "

Lormolympiáda hluchoslepých borců se blíží

Už za týden se sjedou ve Žďáru n. Sázavou hluchoslepí sportovci, aby poměřili své síly na Lormolympiádě. Od 11. do 13. září 2009 pořádá sdružení LORM druhý ročník sportovní soutěže pro hluchoslepé.

Letos se do Lormolympiády přihlásilo jednadvacet zájemců, kteří budou soutěžit o medaile v šesti disciplínách: běh na 30 metrů s trasérem, vrh koulí, hod granátem, skok do dálky z místa, sedy - lehy a šachy. Těšit se mohou i na další nesoutěžní a zábavné disciplíny včetně jízdy na tandemovém kole.

Podmínky u jednotlivých disciplín budou uzpůsobeny možnostem hluchoslepých sportovců. "Například při běhu bude mít každý závodník svého traséra, kterého se může přidržovat buď za nadloktí nebo pomocí provázku, gumy či šátku," přibližuje akci organizátorka Zdena Jelínková. Veškeré dění bude pro účastníky komentované a individuálně tlumočené do znakového jazyka a dalších komunikačních systémů, které používají osoby s hluchoslepotou. Novinkou druhého ročníku je zkouška z prostorové orientace a samostatného pohybu s červenobílou holí.

Atmosféru Lormolympiády vyjádřila za všechny jedna z účastnic loňského ročníku, Stanislava Kníchalová: "Všichni jsme byli Lormolympiádou doslova lapeni. Každý z nás se cítil borcem a určitě nám všem stouplo sebevědomí při hlášení výsledné délky hodu a času při běhu a ještě za hlasitého povzbuzování, ovací a potlesku diváků." Cílem soutěže je povzbudit u hluchoslepých sportovního ducha v atmosféře zdravé rivality, vzájemné tolerance a především přátelství.

Další informace k Lormolympiádě lze získat na telefonním čísle 777 764 191, emailu info@lorm.cz. Sdružení LORM je u nás jediným registrovaným poskytovatelem sociálních služeb pro hluchoslepé v České republice. Významným zdrojem informací o tomto těžkém zdravotním postižení jsou webové stránky www.lorm.cz.
Lormolympiáda se koná díky laskavé podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Zdroj: TZ Sdružení LORM


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2024 Veleta, o.s.