Dnes je Úterý, 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5636
 
Webinfo


 

11.12.2009, 07:24 - rubrika " Média "
Zdravotně postiženým pomáhá s digitalizací speciální projekt

Praha - Speciální informační kampaň o postupující digitalizaci je určena asi pro jeden milion Čechů se zdravotním postižením. Zabývá se klientskými službami a poradenstvím zejména ohledně instalování tzv. set-top boxů a dalších úkonů spojených s technologickým vývojem televizního přenosu. Letos tato akce vyjde na necelých devatenáct milionů korun. S podobnou částkou se počítá i příští rok.

Největší potíže mají zdravotně postižení při instalování set-top boxů, kdy si často bez cizí pomoci neporadí. Řada hendikepovaných rovněž neumí správně používat dálkové ovládání. "Tam, kde už to běží, je velký problém, že řada seniorů holt zmáčkne někde nějaké tlačítko a v tu chvíli se objeví problém, jak to zpátky naladit," uvádí Jiří Vencl z Národní rady osob se zdravotním postižením.

Zdravotně postižení mají o informace o digitalizaci velký zájem. Mohou volat na linku 800 906 030 nebo využívají speciálního vebu, který od května navštívilo přes deset tisíc uživatelů. "Oni si mohou jednoduchým dvojhmatem dvou klávesnic 'ctrl' a '+' prakticky donekonečna zoomovat, zvětšovat písmo tak, aby to pro ně bylo srozumitelné," dodal Jiří Mánek z občanského sdružení Trianon Čechy.

Informační kampaň pro osoby se zdravotním postižením letos přijde na 12,5 milionu korun, pro sociální a zdravotní ústavy je vyčleněno dalších šest milionů. I přes krizi se pro příští rok počítá se stejnou částkou. "Pokud bychom šetřili, tak bychom omezili ty všeobecné informace, kterých je relativně dostatek a určitě ponecháme tyto terénní aktivity," zdůvodňuje koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva. Jen letos vzniklo dvacet tři informačních center, která navštívilo přes třináct set osob. Vyškoleno bylo čtrnáct zdravotně postižených lidí, kteří tak získali novou práci.

Zdroj: ČT24 - Zprávy rubriky
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie