Dnes je Sobota, 24. února 2024, svátek má Matěj
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5392
 
Webinfo


 

16.02.2009, 08:09 - rubrika " Média "
Pražanům s digitalizací pomohou letáky i digihlídky

Obyvatelé hlavního města se budou od února ve zvýšené míře setkávat s informacemi o digitálním vysílání. Koncem dubna totiž bude definitivně vypnuto analogové televizní vysílání z vysílače Žižkov, a proto začne státní informační kampaň, jejímž cílem je digitalizaci Pražanům maximálně usnadnit. Konkrétní podobu kampaně představila na dnešní tiskové konferenci Národní koordinační skupina pro digitální vysílání. Všechny pražské domácnosti by měly ve dvou vlnách obdržet do schránky zvláštní informační leták. Od 15. února se v obraze všech stanic, šířených analogově ze Žižkova, navíc objeví piktogram, varující diváky, že sledují signál z vysílače, který bude od května vysílat už jen digitálně. V ulicích poradí s digitalizací mobilní prezentační hlídky. "Budeme cílit na všechny domácnosti, současně budeme provádět cílený marketing na obecní úřady a bytová družstva. Každá domácnost bude oslovena, to samé se týká státní správy a samosprávy," sdělil novinářům národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

Kampaň myslí i na obyvatele se specifickými potřebami, například na zdravotně postižené občany. Národní koordinační skupina navázala spolupráci s Národní radou zdravotně postižených a v rámci informačního projektu bude v kontaktu například s jejími krajskými koordinátory, jejichž prostřednictvím bude zdravotně postiženým předávat informace. Obdobně NKS spolupracuje s Asociací provozovatelů sociálních služeb.

Primě digitální signál pomůže

Podle map pokrytí, které novinářům představil předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák, je hlavní město dostatečně pokryto analogovým signálem České televize a Novy i ze středočeského vysílače Cukrák. Kdo tedy nechce s nákupem digitálního přijímače spěchat, může teoreticky otočit anténu ze Žižkova na Cukrák a přijímat televizní signál z něho.

Jiná situace je ale u televize Prima, kde pro část pražské populace nastane vypnutím Žižkova "analogová tma", neboť nebude možné naladit tuto stanici z jiného vysílače. Prima si ale díky digitálnímu signálu výrazně polepší, protože bude ve stejné digitální síti jako Nova a bude mít tedy naprosto stejné pokrytí - na rozdíl od analogu, kde jsou v pokrytí Prahy signálem Primy značné mezery.

Zdroj: rozhlas.cz - Český rozhlas ČRO, Digitální vysílání
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie