Dnes je Sobota, 24. února 2024, svátek má Matěj
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5392
 
Webinfo


 

29.11.2004, 07:17 - rubrika " Média "
Vozíčkáři si stěžují na firmu Ivony Balotti

Moderátor (Iveta Toušlová, Bohumil Klepetko):

Víc než tři desítky vozíčkářů a institucí z České republiky si stěžují na zdvižné plošiny firmy Farma-Pemeba, která patří Ivoně Balotti. Třeba s Marcelou Sválovskou z Děčína se utrhla, takže utrpěla těžká zranění. Podobné zkušenosti mají i ostatní postižení. Někteří z nich proto na firmu podali trestní oznámení a kauzu šetří policie pro podezření z podvodu. Manželé Balotti ale už své společnosti neřídí a k zastižení nejsou ani oni, ani jejich jednatel.

Děčín 5. března večer. Marcela Svárovská jako obvykle jede na plošině z koupelny do prvního patra. Lano se ale na jedné straně trhá a plošina, kterou dodala firma Ivona Balotti, se převrací.

Marcela Svárovská:

A já jsem si jenom uvědomila: tohle je konec. Snažila jsem se zachytit ještě tý plošiny, jenomže samozřejmě vozejk, ten mě strhl, dopadl na mě, zlomila jsem si nohu, dostala jsem ránu do hlavy.

Jiří Burkoň, zástupce ředitele OŘ Policie ČR Děčín:

To šetří oddělení policie jako ublížení na zdraví a čeká se teď na znalecký posudek.

Jiný problém má Gerontocentrum v Českém Těšíně. Výtahová plošina po téměř dvou letech stále nefunguje. Peníze ale firma inkasovala předem.

Růžena Uhlířová, ředitelka Gerontocentra, Český Těšín:

Milion, ten je pryč, klienti zklamaní.

Ivona Balotti, jednatelka firmy Farma-Pemeba, 19.8.2004:

Jediné, co v tom mohu udělat, je to dotáhnout celou věc do konce, omluvit se, dodržet smlouvu včetně penále.

Jenže to říkala Ivona Balotti v srpnu. Dnes není k zastižení. Gerontocentrum chystá trestní oznámení spolu se třemi desítkami podobně postižených. Už nyní ale policie prověřuje, zda nedošlo k podvodu.

Eva Miklíková, mluvčí Policie ČR, Praha:

Policie si vyžádala materiály, které souvisejí s činností této firmy a jejich bývalých jednatelů. Spolupracujeme tedy s Interpolem s kolegy v Itálii.

Právě tam pobývají podle policie manželé Balotti. Jejich firmy převzal a už také přejmenoval Jindřich Florian. Ani jeho se nám nepodařilo zastihnout.

Otec Jindřicha Floriana:

Tady jako je přihlášenej, on se nehlásí, už tady nebyl pomalu rok a jinak nevíme nic o něm.

Firmám Pemeba i Farma-Pemeba i po změně názvu a vlastníka teď hrozí pokuta od České obchodní inspekce až 20 milionů korun. Inspekce navíc zjišťuje další případy, kdy si postižení na tyto firmy stěžují.

Autor: Silvie Kleková, Martin Klouček
Zdroj: Události - Televize ČT1
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 05.12.2004, 18:28 - Čtenář :
No zvláštní je, že se neustále hovoří především o osobním jméně paní Balotti, proč pak asi? jak je možné, že 3desítky lidí si stěžují, když firma "paní Balotti" nainstalovala pouze 16 zařízení? Jak je možné, že paní Svárovská uvádí, že má plošinu "paní Balotti" a přitom ji má od úplně jiné firmy?(stačí se podívat na smlouvu!) pročpak paní Uhlířová neuvádí, že finance chtěla sama zaplatit předem, ke konci roku, a v průběhu oněch 2 let "nečinnosti" společnosti paní ivony Balotti" opravovala střechu a nedalo se stavět? To vám není divné, jak je to všechno záměrně vykonstruované?! Víte, jaké evropské a státní dotace budou v roce 2005 na bezbariérové zařízení?!!!! A kterápak firma, finančně vděčná jistým osobám, bojujícím za práva vozíčkářů, se snaží o tyto dotace?!!! tohle je už příliš a nejde se k tomu nevyjádřit. technik "paní Balotti"
* 17.01.2005, 11:34 - Čtenář :
Jak můžete být technikem paní Balotti, když ona žádnou firmu k datu Vaší odpovědi nevlastní? Nebo ano?
* 21.01.2005, 19:52 - Jeden z podvedených :
Pane techniku Eriku Švaningere, jak si dovolujete tvrdit, že to je vykonstruované? I vy jste byl do podvodu za tučnou odměnu zasvěcen. A jestli na Vás nebude mit moc státní orgán, doufám, že BOŽÍ MLÝNY MELOU POMALU A JISTĚ. Rád bych si to s Vámi vyměnil. Myslím, abych měl zdravé nohy, byl rychlý jako vy a hlavně - nebyl odkázán na pomoc druhých.
* 10.02.2006, 13:43 - Vaše jméno - nepovin :
10.února 2006 Vážený čtenáři, protože jste dne 5.12.2004 18:28 uváděl čtenáře v omyl, že paní Uhlířová, cituji, "pročpak paní Uhlířová neuvádí, že finance chtěla sama zaplatit předem, ke konci roku, a v průběhu oněch 2 let "nečinnosti" společnosti paní ivony Balotti" opravovala střechu a nedalo se stavět?", chci Vás v zájmu objektivity ujistit, že opravdu jsme zaplatili milion předem pod podmínkou, že plošina bude namontována do konce dubna příštího roku. Co se týká opravy střechy, orgánům činným v trestním řízení jsme doložili, že přerušení Vašich prací z důvodu zmiňované opravy trvalo od 15.8.2003 do 31.10.2003. Zřejmě někdo záměrně dva měsíce změnil na dva roky. Pane, žádám Vás o doložení důkazů, že má tvrzení jsou vykonstuovaná. Růžena Uhlířová, ředitelka Gerontrocentra ČČK v Českém Těšíně
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie