Dnes je Čtvrtek, 30. května 2024, svátek má Ferdinand
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Cestování
Divadlo BARKA
Kam na dovolenou
Zábava
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6048
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Volný čas "
 Kasárna v Meziříčí slouží podnikání i volnému času  >> 
( 21.06.2004, 07:26 )
Areál kasáren v centru Valašského Meziříčí opět žije a dýchá. Své sídlo zde našlo několik soukromých firem, své aktivity tady čile rozvíjejí organizace města a třeba také ochránci přírody. Letošní novinkou v rozsáhlém areálu je naučná stezka pro nevidomé...
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Kdy? Kde? Co?  >> 
( 14.06.2004, 07:29 )
obrázekObsahem tohoto článku jsou podrobné informace k uvedeným akcím: Výstava fotografií, Klub Zelený pták, Setkání v čajovně, Letní tábor, Letní kurz pro tlumočníky, Intenzivní konverzační kurzy ZJ.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Ve středisku se učí plavat tělesně a mentálně postižení  >> 
( 05.04.2004, 07:42 )
obrázekDeset tělesně a mentálně postižených lidí ve věku od devíti do sedmadvaceti let se pravidelně každý týden učí plavat v bazénu Středního odborného učiliště pro tělesně postiženou mládež v Ostravě- Porubě. Speciální kurz pro ně připravuje místní odnož pražského občanského sdružení Kontakt bB.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 V knihovně lze navštívit výstavu Otevřeno III  >> 
( 02.03.2004, 07:42 )
obrázekKeramické sošky, linoryty, muchláže, ručně tkané koberce - tyto výtvarné techniky mají tu vlastnost, že je mohou využívat i nevidomí lidé. Dílka jimi vytvořená je možné si nejen prohlédnout, ale i osahat na výstavě s názvem Otevřeno III, která byla včera zahájena v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 4. června - Noc snů - první akce tohoto typu v ČR!  >> 
( 17.02.2004, 07:42 )
[ Zdroj: ZOO Děčín ]
obrázekVečer pro chronicky nemocné děti a handicapované spoluobčany, jejich rodiny a klienty ústavů soc. péče. Tento večer budete pouze vy našimi vzácnými a váženými hosty. Pestrý program, zaměřený na jedinečnost zážitku hostů. Celý program je ZDARMA.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 V knihovně si už mohou číst i téměř nevidomí lidé  >> 
( 13.02.2004, 07:46 )
obrázekKoncem roku 2003 rozšířila městská knihovna svoje služby zrakově postiženým čtenářům o další zařízení sloužící silně slabozrakým. Z grantu ministerstva zdravotnictví byla pořízena kamerová televizní lupa.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Postižení mohou i letos plavat zdarma  >> 
( 27.01.2004, 07:38 )
obrázekOkresní výbor Domažlice, Sdružení zdravotně postižených v ČR nabízí v roce 2004 postiženým na Domažlicku návštěvy plaveckého bazénu zdarma. "Opět byla uzavřena smlouva o bezplatném využití plaveckého bazénu," říká předsedkyně sdružení Anna Váchalová. Návštěvu plaveckého bazénu neplatí členové a ani zpětně po jejich návštěvě sdružení. "Tuto službu nám poskytuje město, bazén je vlastně městské zařízení," vysvětluje předsedkyně.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Ergoterapeutická dílna má nabito  >> 
( 08.12.2003, 11:29 )
Zájem o ergoterapii mezi handicapovanými stoupá. Potvrdit to může i mezibořská obecně prospěšná společnost Energie, která ergoterapeutickou dílnu provozuje. Počet klientů stále roste, takže bylo nutné přijmout ještě asistentku ergoterapeutky.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Sochy mohou vytvářet i nevidomí  >> 
( 08.12.2003, 11:24 )
obrázekNevidomý sochař - toto slovní spojení může znít pro spoustu lidí jako utopie, ale nevidomí a slabozrací mohou tvořit stejně jako jejich zdraví kolegové-výtvarníci. Snaží se o to výtvarník a pedagog Štěpán Axman. V Tasově na Vysočině učí ve Výukovém centru hmatového modelování svou sochařskou techniku hmatového modelování. Je určena slabozrakým a nevidomým výtvarníkům, ale také mentálně postiženým. Jejich práce jsou k vidění v olomoucké Galerii U Mloka.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 O srubový tábor stojí také nevidomé děti  >> 
( 21.08.2003, 00:17 )
Vestoje i vsedě na dřevěných lávkách kolem ohniště táborové základny ve Žďárském Potoce se v úterý diskutovalo o připravované stavbě celoročního tábora v Dívčím Hradě na Osoblažsku. Ten chce zbudovat ostravský Klub Stonožka Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR a jedním z partnerů by se mohlo stát sdružení Makoma. To před čtyřmi lety založili mladí lidé se zbytky zraku a nevidomí z jižní Moravy. Na táborovou základnu přijel i jeden z možných sponzorů.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie