Dnes je Úterý, 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5636
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Sport "
 Těrlická přehrada to je EuroTour 2004  >> 
( 15.06.2004, 07:26 )
obrázekPo roční přestávce máte opět možnost vidět evropskou špičku tohoto adrenalinového sportu zdravotně postižených sportovců při závodu seriálu EuroTour 2004 na Těrlické přehradě.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Mezinárodní plavecké závody handicapovaných sportovců  >> 
( 04.06.2004, 07:34 )
obrázekBrněnské veřejnosti se 4. – 6. června naskytne možnost shlédnout a podpořit obdivuhodné výkony tělesně postižených plavců, účastníků 9. Otevřeného mistrovství České republiky v plavání handicapovaných. Tohoto vrcholného domácího podniku se zúčastní na 200 plavců ČR z 8 zemí. Do Brna poprvé zavítají i plavci z Austrálie. Pro reprezentační týmy je tento závod poslední příležitostí vybojovat si nominaci XII. Letní paralympijské hry v Athénách 2004.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Informace o abilympiádě najdete na www.abilympics.cz
( 11.05.2004, 07:39 )
[ Zdroj: Noviny Můžeš ]
Národní abilympiáda je významnou přehlídkou pracovních schopností a dovedností zdravotně postižených lidí. I letos se odehraje v Salesiánském středisku mládeže, a to ve dnech 18.–20. června 2004. Účastníci se mohou těšit na pestrou paletu disciplín a bohatý doprovodný program. Soutěžit se bude například v košíkářství, mechanické montáži, keramice, malbě na sklo, vyšívání, aranžování květin, studené kuchyni, cukrářství, počítačové editaci textu, návrhu plakátu či malbě na hedvábí.
» Celý článek...
 Jak se jezdí automobilové orientační soutěže  >> 
( 07.01.2004, 00:01 )
Jako každá sportovní disciplina, tak i Automobilové orientační soutěže (AOS) mají svá pravidla, podle kterých se řídí jak pořadatelé, rozhodčí, tak i soutěžící. Jsou to Řády automobilových orientačních soutěží, které vydává Svaz pořadatelů a jezdců AOS při ČAK. Pro zdravotně postižené motoristy (ZPM) pak vydal ÚAMK ČR pokyny pro pořádání AOS ZPM. Pokyny pro pořádání AOS zdravotně postižených motoristů se poněkud liší od pravidel pro zdravé soutěžící. Za prvé je soutěž obohacena o testy z pravidel silničního provozu. Dále jsou zde upraveny některé prvky tak, aby se soutěže mohli zúčastnit i soutěžící s různým zdravotním postižením. V zásadě jde o to, aby soutěžící nemuseli během soutěže vystupovat z vozidla, naopak aby mohli v přípa
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Ironmani bojovali na Havaji o titul i na vozíku
( 04.11.2003, 17:46 )
Mezi více než šestnácti stovkami triatlonistů, startujícími nedávno v nejslavnějším triatlonu světa, havajském Ironmanovi, byli i tři muži, kteří díky svému handicapu nemohli bojovat o nejlepší místa v absolutním pořadí, ale přesto jejich start poutal velkou pozornost. Odplavali 3,8 kilometru v moři bez pomoci nohou, 180 kilometrů cyklistiky absolvovali na takzvané formuli, kde šlapky roztáčeli silou svých paží, a závěrečný běžecký maratón odjeli na vozíku, na němž kola pohánějí rukama. Měli být čtyři, ale zdravotní problémy zabránily jednomu z nich v účasti.
» Celý článek...
 Webová stránka - paralympijské hry v Athénách 2004  >> 
( 17.10.2003, 00:05 )
obrázekDo zahájení letních paralympijských her v Athénách 2004 zbývá už jen rok a asociace Visa International znovu spustila svou oficiální paralympijskou webovou stránku www.visaparalympics.com. Stránka byla navržena tak, aby splňovala požadavky tělesně postižených uživatelů a je to jedna z mála internetových stránek sponzorovaných mezinárodní společností, jež odpovídá směrnicím organizace World Wide Web Consortium pro vytváření stránek určených pro postižené (Web Accessibility Initiative). Stránka rovněž obdržela certifikaci od Americké národní federace nevidomých (NFB), největší americké členské organizace pro ochranu práv nevidomých.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Havajská setkání  >> 
( 17.09.2003, 00:17 )
[ Zdroj: Časopis Vozíčkář 3/2003 ]
obrázekPíše se rok 2001, první říjnová sobota. . Po rozpálené havajské dálnici nejedu na svém handbiku proti silnému větru rychleji než 12 km za hodinu, právě v tu chvíli se proti mně řítí první silná skupina cyklistů bojujících o havajský titul. Larsen, Hellriegel, Zack,Brown,Reid, Stadler a mezi nimi také Marc Herremans, který po vynikajícím běhu protne cílovou bránu zahalen v belgickém praporu ve vítězném gestu jako šestý.V Koně se slaví zatímco marně bojuji s časovým limitem a mířím při vší pokoře k přeci jen trošku smutnému cíli na Old Kona airport ( depo kolo - běh ).
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Brněnské mistrovství Evropy v basketbale vozíčkářů  >> 
( 22.04.2003, 00:33 )
[ Zdroj: Časopis VOZÍČKÁŘ 1/2003 ]
Turnaj, který posunul české národní mužstvo do skupiny A - turnaj, kterým jsme si vysloužili organizátorské ostruhy - turnaj, který mohlo vyhrát takřka kterékoliv ze zúčastněných mužstev - turnaj plný vyrovnaných zápasů rozhodnutých v posledních sekundách - turnaj, na jehož konci vyprovázely hostesky svoje mužstva s očima plnýma slz.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Nabídka rodičům dětí s ohroženým pohybovým vývojem  >> 
( 01.04.2003, 13:39 )
Máte-li podezření, že pohybový vývoj Vašeho dítěte není úplně v pořádku a ujišťování, že je dítě jen líné a že vše dožene, Vás neuspokojuje, můžete navštívit naši ambulantní odbornou poradnu. Kinesioterapeutky nebo náš konzultující neurolog Vaše podezření buď vyvrátí nebo potvrdí, případně doporučí další postup nebo jiné specialisty.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Český sledge hokej narazil na tvrdé soupeře  >> 
( 17.02.2003, 13:57 )
obrázekS odchodem hráčů Sedících medvědů Zlín do nově vzniklých týmů HC Kolín a APA VČAS Olomouc nastal čas vybrat ty nejlepší z českých hráčů do výběru ČR. S příchodem nového trenéra Jiřího Janáka z Přerova nastala nová éra rozvoje sledge hokeje u nás. Současný tým tvoří obránci Olomouce (Libor Hulín, a Miloslav Smékal) a Kolína (Vladimír Vobořil a Jiří Chadraba). Útočníky vede kapitán Tomáš Kvoch (Kolín) s Liborem Geierem, Rostislavem Staňkem a Romanem Herinkem spolu s Erikem Fojtíkem (Zlín). Brankářem českého týmu je Zdeněk Titl z Olomouce.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie