Dnes je Úterý, 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5636
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Internet "
 Internet pomáhá postiženým občanům  >> 
( 31.03.2004, 07:38 )
obrázekModerní informační technologie, zejména počítače a Internet, přinesly nové možnosti, jak pomoci lidem na ortopedickém vozíčku, jak ulehčit a usnadnit život osobám s poruchami zraku či sluchu, s mentálními potížemi či s jinými zdravotním postižením.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Internet i pro slabozraké a nevidomé  >> 
( 22.03.2004, 07:34 )
obrázekNení tomu zas tak dávno, co byl internet hračkou pro omezený počet nadšenců. Dnes jde nejen o důležitý zdroj informací, ale mnohdy také o pracovní nástroj. Internet může dobře sloužit i lidem se zrakovým postižením. Webové stránky však pro ně musí být speciálně upraveny. Česká sjednocená organizace nevidových a slabozrakých vypracovala pravidla pro tvorbu stránek tak, aby byly srozumitelné o lidem s postižením zraku, a za tento počin s názvem Síť přátelská nevidomým, získala zvláštní ocenění v soutěži IT projekt roku 2003.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 INSPO 2004
( 15.03.2004, 11:32 )
[ Zdroj: Helpnet.cz ]
obrázekNa 130 účastníků z celé republiky i z dalších šesti evropských zemí jednalo v sobotu 13. března v Kongresovém centrum Praha na konferenci INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami o významu Internetu pro lidi se zdravotním postižením. Upozornili na to, že bouřlivý rozvoj informačních a komunikačních technologií přináší pro lidi s hendikepem obrovské příležitosti, ale současně jim může připravit řadu nových bariér. Šlo o první ze šesti březnových konferencí zaměřených na různé uživatele, které proběhnou v rámci Měsíce Internetu. Uspořádala ji občanská sdružení BMI, AISO a Křižovatka.
» Celý článek...
 Internet: jak se připojit výhodně?
( 06.02.2004, 07:39 )
[ Zdroj: iDnes ]
obrázekLidí používajících internet přibývá, také nabídka připojení je stále pestřejší. Jak se v ní vyznat? Podle čeho vybrat správný typ připojení pro vás? Co se hodí pro občasného a co pro náročného uživatele? Na kolik vás u jednotlivých společností "surfování" na internetu vyjde?
» Celý článek...
 Nový portál o fondech EU
( 05.02.2004, 08:02 )
[ Zdroj: NGO-EU.cz ]
V lednu byl zprovozněn nový neziskový portál v angličtině nabízející přehled dostupných finančních zdrojů EU. V rámci tohoto portálu, který je ve své podstatě věnován neziskovým organizacím z budoucích členských zemí EU, je možné si objednat bezplatné zasílání měsíčníku s novinkami.
» Celý článek...
 Dial-up konečně s paušálem!
( 04.02.2004, 08:04 )
[ Zdroj: CD-R Server ]
obrázekDočkali jsme se paušálu.Telecom spouští pilotní provoz, také GTS už ohlásila svojí nabídku. Výhra uživatelů nebo předčasné oslavy?
» Celý článek...
 Operátoři chtějí snížit DPH za internet
( 28.01.2004, 08:56 )
[ Zdroj: Mobil.cz ]
Telekomunikační operátoři navrhli rozpočtovému výboru parlamentu, aby v připravovaném zákoně o DPH zařadil internet zpět do skupiny s pětiprocentní sazbou daně, případně do skupiny s nově vytvořenou nižší sazbou.
» Celý článek...
 Hudba je pro uši, HTML pro oči  >> 
( 13.01.2004, 08:50 )
obrázekLoni na podzim spatřily světlo světa další webové stránky, které doplňují již poměrně pestrou mozaiku informací o různých typech sluchového postižení na internetu. Jsou to stránky uživatelů kochleárního implantátu. Jejich autorem je jeden ze šesti nositelů kmenového kochleárního implantátu v České republice 40letý internetový nadšenec Ladislav Kratochvíl.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Zrychlete si internet zdarma
( 03.12.2003, 10:38 )
[ Zdroj: PC Svět ]
obrázekJste k internetu připojeni pomocí GPRS nebo klasického vytáčeného připojení pomocí modemu a myslíte si, že nemůžete brouzdat rychleji? Tak to asi ještě neznáte program cproxy, který příjemně zvýší dosavadní rychlost připojení.
» Celý článek...
 Internetové adresy budou "mluvit" česky
( 02.12.2003, 11:36 )
[ Zdroj: iHned.cz ]
Internet se příští rok "zdokonalí" v češtině. Lidé s příjmením Novák, Dvořák či Černý si budou moci zařídit adresy se všemi háčky a čárkami. Rychlejší byli v Evropě zatím jen Poláci a Švédové, kteří přehlásky, háčky, čárky a ostatní speciální znaky povolili v adresách již v září a říjnu letošního roku.
» Celý článek...
< předchozí<<  6 - 7 - 8 - 9další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie