S peticí vyrazila do sněmovny a výstupem vybojovala peníze
Pečovatelé o těžce zdravotně postižené osoby už nebudou třít bídu. Sdružení pro pomoc mentálně postiženým na Svitavsku vydobylo vyšší finanční příspěvky od státu.
Svitavsko - Neúnosná situace lidí, kteří se starají o své postižené příbuzné, se zlepší. Dosud pobírali za náročnou péči tři tisíce sedm set korun, nyní částka převýší pět tisíc. Je to zásluha Ludmily Kolaříkové, předsedkyně Okresního výboru Sdružení pro pomoc mentálně postiženým.
Je to diskriminace!
Zorganizovala petici a uspěla v poslanecké sněmovně.
"Všichni, kdo se starají o těžce nemocné osoby, si zaslouží mnohem více peněz. Vždyť to, co berou, není ani minimální mzda. I uklízečka má víc peněz. Nesouhlasím s tím, že se příspěvek zvedl jen těm, kdo pečují o děti do osmnácti let," říká Kolaříková.
Z petice: "Toto dělení se nám jeví jako totální diskriminace. Je zcela paradoxní domnívat se, že osoba, která dovrší 18 let, se zázračně uzdraví. Opak je pravdou!" Celá aktivita vznikla na podnět Václava Krásy, předsedy Národní rady zdravotně postižených ČR. Ten se obrátil na svitavskou organizaci vedenou Ludmilou Kolaříkovou s prosbou o pomoc v boji za zvýšení příspěvků od státu.
Neváhala, sepsala petici, v níž apeluje na svědomí poslanců, na bídný život s minimální mzdou. Celkem se na petičním archu sešlo pět set čtyřicet tři podpisů. Společně s dopisy je rozeslala poslancům a odezva přišla záhy. Alena Páralová ji vyzvala, aby přijela požadavky prezentovat do poslanecké sněmovny.
Postavila se poslancům
Ludmila Kolaříková dala dohromady skupinu šesti lidí a vyrazili za poslanci.
"Nečekali jsme, že uspějeme se všemi požadavky. Jakmile zákon nabyde právní moci, zvýší se příspěvky všem lidem pečujícím o osobu blízkou," uvedla Ludmila Kolaříková. Jejím dalším cílem bude navýšení důchodu pro mentálně postižené osoby nad osmnáct let.
Autor: IVETA KRÁLOVÁ Zdroj: Noviny Svitavska
|