Dnes je Pátek, 31. října 2025, svátek má Tadeáš
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Organizace
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 10551
 
Webinfo


 

16.06.2004, 07:32 - rubrika " Služby "
Autobus pro vozíčkáře se omezí

Speciální svozový autobus, určený především pro vozíčkáře, vyrazil v prosinci 2002 s velkou slávou na svou první okružní jízdu po Přerově. A jak to s ním vypadá v současné době? Spíše bledě. Zdejší radnice totiž uvažuje, že jeho provoz značně omezí či zruší. " Město na provoz linky s plošinou doplácí milion dvě stě tisíc za rok a v autobuse přitom průměrně nesedí více než čtyři lidé. To je tristní," uvedl přerovský místostarosta Martin Kučera (ODS).

Město proto uvažuje, že jeho provoz značně omezí. " To nám také radí odborníci z UDI Morava, kteří pro nás zjišťovali, kde bychom mohli ušetřit," dodal místostarosta s tím, že o osudu autobusu pro vozíčkáře se rozhodne do týdne.

Nápad na zřízení speciální linky vzešel z jednání mezi městem, provozovatelem autobusové dopravy Connex Morava a Unií Roska, která pomáhá postiženým s roztroušenou sklerózou. Trasa autobusu je upravena tak, aby co nejvíce vyhovovala postiženým spoluobčanům. Proto vůz objíždí přerovská sportoviště, obchody nebo supermarket. Jízdní řád je navíc upraven tak, aby mohly být na zastávkách delší nástupní doby. Přerovský autobus pro handicapované, který stál osm milionů korun, je označen modrým pruhem a má číslo osm. Podobné vozy s nízkopodlažní nástupní plošinou jsou i v Olomouci.

Autor: (roh)
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2025 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie