Dnes je Sobota, 23. listopadu 2024, svátek má Klement
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Granty
Škola občanské iniciat...
Vzdělávání
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6949
 
Webinfo


 

10.05.2004, 07:32 - rubrika " Servis pro NNO > Granty "
Deset rad pro žadatele o podporu v rámci programu SROP

aneb jak dobře připravit a neohrozit svůj projekt

  1. Udělejte si jasnou představu jaký projekt chcete realizovat a srovnejte si projektový záměr. Základem je získat pro svůj záměr širokou podporu ve svém okolí a využít jejich pomoci při formulaci a rozpracování záměru.

  2. Vyjasněte si, jakým způsobem chcete projekt realizovat, za použití jakých prostředků a s jakými partnery. Ve vlastním zájmu si pečlivě přečtěte Příručku pro žadatele (ke stažení z internetových stránek (www.strukturalni-fondy.cz), kde najdete všechny podmínky programu.

  3. Po seznámení s nároky a požadavky programu kladených na žadatele při zpracování projektu zvažte časové a odborné možnosti sebe a svého týmu. Podmínky programu SROP jsou nastaveny tak, žádost se všemi povinnými přílohami byl žadatel schopen zpracovat svépomocí a podle dostupné detailní metodiky, kterou vydává vyhlašovatel programu. Více než jinde platí, že nejlépe projekt napíše žadatel, protože mu nejvíce věří a zná všechny okolnosti.

  4. Kontaktujte Sekretariát regionální rady nebo regionální pracoviště Řídícího orgánu SROP a domluvte si konzultaci svého projektu. Zejména jeho přijatelnost pro program, způsob zpracování, časový harmonogram prací na projektu, jednotlivé povinné přílohy a klíčové aspekty podání žádosti. Touto činností nás nikterak neobtěžujete (jsme Vám k dispozici 5 dnů v týdnu po celou pracovní dobu), je zdarma a naopak je v zájmu nás všech o projektu vědět a mít už od počátku a mít v jeho nastavení jasno. Nevěřte žádným "vykladačům programu SROP". Je jich velice mnoho a jediné kvalitní, správné a aktuální informace Vám mohou zaručit jenom lidé na oficiálních informačních místech SROP, tj. na tzv. Sekretariátech Regionálních rad (S-RR), regionálních kancelářích Řídícího orgánu SROP (ŘO SROP) a agentuře CzechInvest. Konzultacemi projektu s námi se můžete nejen vyhnout případným problémům v budoucnosti, ale dokonce i ušetřit při vhodném nastavení parametrů projektu a vyvarování se chyb. Klíčovým zdrojem informací je pro Vás rovněž oficiální adresa programu SROP na www.strukturalni-fondy.cz

  5. V případě, kdy se rozhodnete nechat si zpracovat některou z příloh projektu externím komerčním zpracovatelem, doporučujeme si zjistit nabídky více zpracovatelů. Jejich nabídky je vhodné si ověřit na základě referencí okolí, co kdy komu za podklady zpracovávali a jak byli žadatelé s jejich práci a přístupem spokojeni. Nelitujte telefonátů žadatelům, kterým zpracovatel už projekty v minulosti zpracovával.

  6. Na základě zjištěných skutečností se rozhodněte, kdo bude Vašim zpracovatelem projektu. Zda vy sami či externí poradenská firma, která a za jakých podmínek. Ne vždy honosné vystupování, vysoká cena, "dobrá adresa" a odvolávka na konexe je to pravé! Neexistuje něco jako "oficiální, certifikovaní zpracovatelé projektů". Projekty může zpracovávat kdokoliv.

  7. Při uzavírání smlouvy se zpracovatelem dbejte na kvalitní a na všechny eventuality myslící smlouvu. Nezapomeňte, že vy jste zákazníkem a nenechte se vmanipulovat do jednostranně nevýhodných podmínek. Trh se zpracováním projektů je dosud velice mladý a nevyzrálý. Zpracovatelů existuje mnoho a jejich kvalita práce a přístupu k žadatelům pokrývá celé myslitelné spektrum od super špičkových zpracovatelů až po slibující "zlatokopy". Především je dobré myslet na podmínky odstoupení od smlouvy, sankce za prodlení při zpracování a kvalitativní doložku (když zpracovatel napíše projekt tak, že nebude pro nás přijatelný a vy jej nebudete moci do programu podat). Nechte si už dopředu pokud možno co nejprecizněji vyčíslit náklady na zpracování projektu a podmínky jejich proplacení.

  8. Během zpracování projektu sledujte aktuální informace o podmínkách programu a neustále kontrolujte zpracovatele, jeho práci a její kvalitu. Nechávejte si předkládat průběžné výsledky zpracování projektu a v případě jakýchkoliv pochybností konzultujte problém se svým regionálním pracovištěm ŘO SROP nebo na S-RR. Jinak může nastat situace, kdy až při předkládání projektu zjistíte, že je v něm psáno něco úplně jiného, než jste chtěli a nebo že se jedná o bohapustou omáčku.

  9. Správně si rozvrhněte etapy projektu (věcně i časově) a s dostatečným předstihem si zajistěte věrohodné financování projektu. Není nic smutnější, než když připravujete svůj projekt a pak celý zkrachuje na bankovním úvěru, který Vám bude přiznán pozdě, nebo ne v požadované výši.

  10. Dodržujte formální úpravu projektu. Nevyžadujeme pevné desky a zlatou ořízku, ale rovněž volně naskládaný balík listů papíru, který se snadno zpřehází a špatně se v něm hledají informace velice zpomaluje a komplikuje práci. Rovněž nezapomeňte na všechny povinné přílohy k projektu, tak jak jsou vypsány v Příručce pro žadatele.

  11. rada na závěr - konzultujte, konzultujte, konzultujte. Jen tak předejdete zklamání v podobě připraveného projektu, který nelze do programu předložit, protože je v rozporu s některou z podmínek nebo nenaplňuje cíle programu. Navíc - úředníci v programu SROP jsou Vaši přátelé a jejich snahou je pomoci Vám s projektem tak, aby bez problému prošel systémem a mohl se realizovat. Ani náhodou není našim cílem Vám klást obstrukce, hledat za každou cenu chyby a zpochybňovat Váš projekt.

    Držíme Vám palce při zpracování Vašeho projektu a těšíme se na viděnou při konzultacích.


Zdroj: e-Informační bulletin SKOK
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie