Schody ve dvou sálech chápají vozíčkáři jako diskriminaci
Handicapovaní lidé mohou za určitých podmínek žít normálním životem a například zavítat do kina. Vozíčkář, který si nepřál být jmenován, si vybral titul z nabídky českobudějovického multikina a za doprovodu svého osobního asistenta se sem vydal.
"Celkem bez problémů jsme se dostali až do prvního patra. Bohužel v sále jsme narazili na schody. Asistent i obsluha mi pomohli až nahoru. Když jsem ale zjišťoval, zda bych nemohl zhlédnout představení jindy, dozvěděl jsem se, že ho promítají v sále, který je také bariérový," vylíčil. "To chápu jako diskriminaci nás vozíčkářů," dodal.
Generální manažerka Svatava Kopečková potvrdila, že nejmenší sály číslo 3 a 8 skutečně nejsou bezbariérové. "V nich ale promítáme filmy, které už nejsou tolik navštěvované, například z toho důvodu, že se hrály předtím v sálech větších," vysvětlila včera.
"Hrajeme v nich také takzvané artové filmy, ale zde hodně záleží na zájmu diváků a dalších okolnostech, takže to není podmínkou, a mohou nastat změny," poznamenala.
"Snažíme se vyjít vstříc všem divákům, tedy i handicapovaným. Ti navíc u pokladny dostanou informace o sále, kam si kupují lístek. Pokud by z jakéhokoliv důvodu nebyli spokojeni, neměli by váhat oslovit obsluhu. Abychom těmto problémům předcházeli, potřebujeme zpětnou vazbu," uzavřela.
Autor: MARKÉTA RYTÍŘOVÁ Zdroj: Českobudějovické listy
|