Dnes je Pátek, 14. června 2024, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6171
 
Webinfo


 

07.09.2011, 01:19 - rubrika " Akce "
Hluchoslepí sportovci poměří o víkendu své síly na Lormolympiádě ve Vyškově

O nadcházejícím víkendu se sjedou na Moravě hluchoslepí borci, aby si zasoutěžili a pobavili se na Lormolympiádě. Od 9. do 11. září 2011 pořádá sdružení LORM v hotelu Dukla ve Vyškově třetí ročník celostátní sportovní soutěže pro hluchoslepé. Letos se do Lormolympiády přihlásilo dvacet šest zájemců, kteří budou soutěžit o medaile na atletickém oválu v areálu Základní školy Vyškov - Letní pole, a to hned v sedmi disciplínách: běhu na 50 metrů s trasérem, hodu diskem, vrhu koulí, hodu granátem, skoku do dálky z místa, hodu oštěpem a vytrvalostním běhu s trasérem. V případě deště proběhne Lormolympiáda ve školní tělocvičně v přizpůsobených disciplínách. Úplnou novinkou třetího ročníku bude představení airsoftu - střelby na cíl včetně možnosti vyzkoušení si v praxi. Účastníci se mohou těšit na bohatý kulturní a společenský program, který vyvrcholí v sobotu večer oslavou 20. narozenin o.s. LORM.

Podmínky u jednotlivých disciplín budou uzpůsobeny možnostem hluchoslepých sportovců. "Například při běhu bude mít každý závodník svého traséra, kterého se může přidržovat buď za nadloktí nebo pomocí provázku, gumy či šátku, hole …" přibližuje akci organizátorka Zdena Jelínková. Veškeré dění bude pro účastníky komentované a individuálně tlumočené do znakového jazyka a dalších komunikačních systémů, které používají osoby s hluchoslepotou.

Lormolympiáda dává prostor osobám s hluchoslepotou předvést své fyzické schopnosti a dovednosti a také posilovat sportovního a kamarádského ducha. Na atmosféru 2. ročníku, který se konal v roce 2009 ve Žďáru n. Sázavou, vzpomíná jedna z účastnic, Dagmar Prošková: "Výkony soutěžících byly obdivuhodné a překvapivé, např. Milan Koklar předčil ženy ve skoku přes švihadlo, skočil nejvíce do dálky a odnesl si i za další disciplíny celkem čtyři medaile - byl právem nazván sportovcem roku. Loňský šachový vítěz Jiří Schneider bravurně obhájil zlato v šachovém turnaji, celkem bylo rozdáno 22 medailí a diplomů, Lormolympiáda proběhla ve velmi přátelském a soutěžním duchu."

Další informace k Lormolympiádě lze získat na telefonním čísle 777 764 191, emailu info@lorm.cz. Sdružení LORM je u nás jediným registrovaným poskytovatelem sociálních služeb pro hluchoslepé v České republice. Významným zdrojem informací o tomto těžkém zdravotním postižení jsou webové stránky www.lorm.cz.

Lormolympiáda se koná díky laskavé podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Zdroj: o.s. LORM – Společnost pro hluchoslepé
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie