Dnes je Pátek, 2. června 2023, svátek má Laura
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 3480
 
Webinfo


 

29.05.2012, 18:37 - rubrika " Zaměstnávání "
Šance pro zdravotně postižené z Rakovnicka

Rakovník - Najít v současné době práci nebývá jednoduché. O to hůř se hledá zaměstnání lidem se zdravotním postižením. Právě těmto osobám z Rakovnicka se ale nyní otevírá výborná možnost ke zvýšení si kvalifikace a získání pracovního uplatnění. Pomocnou ruku jim k tomu podává občanské sdružení Vzdělávací centrum Podkrušnohoří Žatec, a to díky projektu pro zdravotně postižené s názvem Centrum pomoci. Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Projekt je realizován v Rakovníku a během 2 let má možnost účastnit se aktivit projektu minimálně 60 nezaměstnaných osob se zdravotním postižením. Účastníci projektu budou rozděleni do 6 cyklů. Všichni nejprve absolvují Aktivačně - motivační modul. Jeho součástí je výuka práce na PC a internetu, poradenství pro zdravotně postižené, základy finanční gramotnosti a péče o životní prostředí, pracovní diagnostika a exkurze do vybraných firem v regionu Rakovník. Účastníci projektu mají dále možnost zvýšit si svoji kvalifikaci a to v rekvalifikačních kurzech Obsluha osobního počítače, Pracovník v sociálních službách, Tvorba webových stránek.

V rámci projektu bude otevřeno od června 2012 v Rakovníku Centrum pomoci pro nezaměstnané osoby se zdravotním postižením a to na adrese Dukelských hrdinů 252. Zde si budou moci zájemci zdarma a s pomocí pracovníka Centra vyhledávat volná pracovní místa, odesílat emailem životopisy, připravovat se na výběrová řízení, získají zde informace o volných pracovních místech.

Významnou předností projektu je možnost získání zaměstnání pro minimálně 25 účastníků projektu a to na dobu 6 měsíců s příspěvkem na úhradu mzdových nákladů zaměstnavatelům.

Dále budou účastníkům projektu poskytnuty příspěvky na veřejnou dopravu z místa bydliště do místa realizace projektu v Rakovníku, příspěvek na stravu a na péči o děti či osobu blízkou.

Výběr účastníků do 1. cyklu se uskuteční 24.května 2012 od 9 hodin a 11 hodin v prostorách Úřadu práce v Rakovníku.

Zdroj: Rakovnický deník str. 02 Rakovnicko / region
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie