Dnes je Čtvrtek, 30. května 2024, svátek má Ferdinand
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6047
 
Webinfo


 

23.08.2006, 11:22 - rubrika " Internet "
Kam za veřejným internetem

Mnozí z nás už si zvykli na internet natolik, že se bez něj těžko obejdou i na dovolené. Pokud nejsou vybaveni mobilním připojením, pídí se proto při zařizování dovolené také po tom, jestli v místě jejich pobytu budou mít možnost zajít si někam na internet. Přečíst si došlé e-maily či prohlédnout oblíbené stránky, aby nepřišli o nějakou důležitou novinku.

Užitečným rádcem se může stát databáze www.verejnyinternet.cz, kde najdou základní informace o zařízeních, která nabízejí veřejný přístup k internetu. Počátkem června 2006 v ní bylo zaregistrováno 1573 míst.

Mezi poskytovateli veřejného internetu naprosto dominují knihovny (1316), následovány internetovými kavárnami (97), infocentry (61) a obecními úřady (26). Ostatní typy zařízení - městský úřad, prodejna, restaurace/hotel, vzdělávací zařízení i jiné zařízení, dosáhly každé méně než 20 registrací.

Z poskytovaných doplňkových služeb je nejčastější možnost tisku (1272), uložení na disketu (1212) a kopírování (746 zařízení). Základní školení ke zvládnutí práce s internetem poskytují na 746 místech zdarma a na 96 za úplatu. Ve 100 zařízeních nabízejí i placené školení pro pokročilé uživatele. Vozíčkáři se dostanou bez problémů díky bezbariérovému vstupu do 421 míst s veřejným internetem. Nedočkavci lační po informacích během víkendu pochodí v sobotu na 321 místech a v neděli u 185 zařízení.

Na www.verejnyinternet.cz lze vyhledávat podle názvu obce nebo PSČ a vyhledávání upřesnit podle typu internetového místa (knihovna, kavárna, úřad atd.), otevírací doby, možnosti bezbariérového přístupu či zda je připojení zdarma, popřípadě za jaký poplatek. Zobrazí se taková zařízení, která vyhoví zadaným kritériím a nacházejí se v okruhu do 30 kilometrů.

Databáze neobsahuje všechna místa s veřejným přístupem k internetu, protože registrace v ní je dobrovolná. Výhodou pro provozovatele těchto zařízení však je to, že obdrží po zaregistrování zdarma výraznou samolepku Veřejný internet o formátu A4, kterou si mohou označit své zařízení a vizuálně tak na ně upozornit.

Autor: Jaroslav Winter, předseda sdružení BMI
Zdroj: Právo
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 03.11.2006, 12:14 - marešová Irena :
hlavně že vozíčkáři maji nazbyt groše,aby si mohli dovolit takovy luxus jako je internetopva kavarna
* 03.11.2006, 12:44 - marešová Irena :
hlavně že vozíčkáři maji nazbyt groše,aby si mohli dovolit takovy luxus jako je internetopva kavarna
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie