Dnes je Pátek, 14. června 2024, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6171
 
Webinfo


 

11.10.2007, 09:49 - rubrika " Bariéry "
Pošta investuje do odstraňování bariér

Česká pošta zahájila na konci srpna na dvou pražských poštách provoz technologického zařízení, které usnadňuje využití jejích služeb nevidomým a slabozrakým lidem. Zařízení propojuje standardní vyvolávací systémy s hlasovými orientačními majáčky pro nevidomé a slabozraké. Do provozní fáze tak vstoupil pilotní projekt, který pošta zahájila v červnu instalací stejného zařízení na pobočce v Brně.

Pošta ve spolupráci s Centrem pro odstraňování bariér SONS ČR a se společností pomáhající nevidomým a slabozrakým Tyfloservis vyvinula systém, který propojuje vyvolávací zařízení se speciální technologií, díky níž mohou její služby bez omezení využívat nevidomé a slabozraké osoby. Nainstalované hlasové orientační majáčky a další zařízení jim pomocí jejich osobního bezdrátového ovladače umožní registraci do systému a přednostní vyřízení jejich požadavků. Hlasové majáčky a hmatové profilové lišty nevidomého přivádějí k určené poštovní přepážce. Nevidomí se do systému sami registrují a sami také ovládají provoz majáčků.

Další investice do bezbariérovosti

Česká pošta hodlá do konce roku vybavit novým zařízením celkem devatenáct poboček. Proto ve spolupráci s organizací SONS vytipovala pobočky, které nevidomí využívají nejvíce, a do nich speciální zařízení nainstaluje.

Česká pošta podle svého vyjádření usiluje o tzv. bezbariérovost a dostupnost svých služeb pro všechny osoby nejen se zrakovým či jiným handicapem.

'Ideálním stavem by bylo, kdyby už nyní byly všechny pošty přístupné všem handicapovaným lidem, ať už se jedná o vozíčkáře nebo nevidomé občany. Do budoucnosti se pošta zavázala investovat do bezbariérovosti minimálně deset milionů Kč ročně, a to až do roku 2014.

Autor: (pat)
Zdroj: Dopravní noviny
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie