Dnes je Čtvrtek, 30. května 2024, svátek má Ferdinand
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6047
 
Webinfo


 

17.12.2013, 00:04 - rubrika " Literatura "
Nová odborná publikace o intimním životě osob se zdravotním postižením

Svaz tělesně postižených v České republice, o.s., vydal závěrem roku 2013 publikaci Partnerský a sexuální život osob se zdravotním postižením - publikace pro odborné sociální poradenství, která vznikla v rámci projektu "Problematika partnerského a sexuálního života osob se zdravotním postižením - publikace pro odborné sociální poradenství", jež byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Vládního výboru pro zdravotně postižené občany.

Záměrem projektu a samotné publikace je upozornit poskytovatele a pracovníky odborného sociálního poradenství na možný potenciál sociální práce, která je jedinečnou disciplínou a především jen těžko nahraditelnou multioborovou formou společenské pomoci, jenž může mít podíl právě i na podpoře partnerského a sexuálního života lidí se zdravotním postižením.

Autorem publikace je Mgr. Tomáš Drábek, sociální pracovník pražské poradny pro osoby se zdravotním postižením a seniory STP v ČR, o.s., který je také autorem vysokoškolských prací a několika odborných článků, v nichž se zabývá danou problematikou (např. Úloha osobní asistence v intimním životě tělesně handicapovaných aj.). Publikace v rozsahu 99 stran je rozdělena do několika částí. První část podává základní přehled o lidské sexualitě, významu partnerských vztahů a potížích, které přináší osamocený život jedince. Druhá část charakterizuje sociální práci ve vztahu k této problematice, zamýšlí se nad jejím pojetím a možnou specializací. Třetí část uvádí podstatné pokyny jak pro organizace, tak pro samotné pracovníky. Dále přináší vybrané strategie pro práci s klientovou intimitou a poskytuje určité návody - například pro oblast komunikace či sebereflexe pracovníka. Čtvrtá část je zaměřená na sexuální a partnerský život ve vztahu ke zdravotnímu postižení a pojednává o základních potížích, které jsou společné či specifické vzhledem k danému typu postižení. Pátá část nabízí přehled o možnostech podpory v rámci odborného sociálního poradenství, včetně užitečných odkazů na dostupnou literaturu. Šestá část přináší poznatky o možnostech dalšího vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách, včetně přehledu dostupných akreditovaných kurzů.

Publikace byla začátkem prosince bezplatně distribuována všem poradnám pro osoby se zdravotním postižením, které poskytují činnosti v rámci odborného sociálního poradenství podle § 37 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Přestože je publikace určena především pracovníkům těchto specializovaných poraden, je několik desítek výtisků na vyžádání bezplatně dostupných pro všechny ostatní zájemce (např. pracovníky jiných sociálních služeb), kteří chtějí nahlédnout do intimního života lidí se zdravotním postižením. Objednat si ji je možné na poštovní adrese (Tomáš Drábek, STP ČR, o.s., Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8) či na emailu tomas.drabek@svaztp.cz. Publikace v plné kvalitě je navíc pro všechny další zájemce volně dostupná také v elektronické verzi na adrese: http://www.svaztp.cz/_doc/1841.pdf.

Vydavatel i autor publikace věří, že se tato publikace stane cennou pomůckou pro všechny, kteří chtějí nalézt potřebné informace a nahlédnout do problematiky intimního života lidí se zdravotním postižením. Již první reakce na distribuci potvrdily, že by publikace měla být přínosnou a potřebnou knihou, která pracovníkům jednotlivých poraden poskytne ucelené informace, jež jim dosud scházely.

Mgr. Tomáš Drábek, Svaz tělesně postižených v České republice, o.s.
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie