http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 06.11.2008, 07:12 --- rubrika " Akce "

Lidé pokračují v boji proti uzavření stanice metra

Nové Město - Velké naděje vkládají do zasedání zastupitelstva Prahy 1 členové petičního výboru proti uzavření stanice metra Národní třída. Ta nemá být v provozu během stavby obchodního centra Copa.

A co víc, ani šestnáctiměsíční výpadek stanice, která se má opravovat, nezaručí přístup vozíčkářům na nástupiště. 'Předložíme požadavky na vybudovaní bezbariérového přístupu do metra,' vysvětluje předseda petičního výboru Josef Nový. Zástupci výboru už se sešli i se starostou Prahy 1 Petrem Hejmou.

Pokud na zastupitelstvu neuspějí, hodlají ve sběru podpisů pro petici pokračovat. Nový očekává, že petiční archy se budou plnit ještě rychleji. Podle něj totiž lidé nevěděli, že kromě metra bude na čtyři měsíce uzavřena i tramvajová trať.

Své požadavky hodlají podpořit i žalobami. Tu by měli podat spojenci petičníků - Národní rada zdravotně postižených a ekologický aktivista Petr Kužvart. Postiženým vadí, že projekt nerespektuje zákon a nepočítá s výstavbou bezbariérového vstupu do stanice metra, a ochráncům životního prostředí to, že výstavba centra zhorší životní prostředí v centru metropole.

Na místě dnešního vstupu do stanice metra Národní třída hodlá stavět developerská společnost Copa Group švýcarského podnikatele Sebastiana Pawlowského.

Copa Centrum má stát čtyři miliardy korun a nabídnout 29 tisíc čtverečních metrů kanceláří a obchodů.

Autor: (row)
Zdroj: Mladá fronta Dnes


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.