http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 29.08.2008, 07:33 --- rubrika " Akce "

Blíží se Lormolympiáda

Soutěžní přehlídka sportovních a uměleckých dovedností hluchoslepých už klepe na dveře! Ve dnech 5. až 7. září 2008 se ve Sněžném na Vysočině uskuteční historicky první sportovní a umělecké klání lidí s hluchoslepotou v historii o.s. LORM a České republiky vůbec. Do prvního ročníku se přihlásilo celkem 23 zájemců, kteří poměří své síly a dovednosti v 10 disciplínách, například v běhu na 50 m s trasérem, vrhu koulí či granátem, skoku do dálky z místa, hodu na cíl, ve hře v šachy a v mnoha dalších včetně zábavných sportovních disciplín. V uměleckém oboru jsou vyhlášeny kategorie literární, výtvarné a rukodělné činnosti a výrazová tvorba.

Občanské sdružení LORM - Společnost pro hluchoslepé, pořadatel akce, připravilo pro své klienty již v průběhu roku řadu sportovně zaměřených akcí, například závody v běžeckém lyžování s trasérem nebo jízdu na tandemovém kole. "Jízda na tandemu mi přinesla především radost ze svobodného pohybu - sama jsem mohla šlapat na plný pln a předhánět ostatní cyklisty díky dobré souhře se svojí spolujezdkyní, " popsala své dojmy z týdenního pobytu u Slavonic jedna z účastnic, Václava Turková.

Cílem prvního ročníku Lormolympiády je povzbudit u hluchoslepých sportovního a tvořivého ducha v atmosféře zdravé rivality, vzájemné tolerance a především přátelství. Další informace lze získat na telefonním čísle 777 764 191, emailu info@lorm.cz nebo webových stránkách www.lorm.cz. Soutěž se koná díky laskavé podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Autor: Tisková zpráva LORM, o.s.
Zdroj: LORM, o.s.


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.