http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 28.08.2008, 07:16 --- rubrika " Akce "

Pozvání pro všechny na významnou charitativní akci

Kutnohorské Palackého náměstí ožije 11. září 2008 od 17:00 hod. významnou charitativní akcí, při níž se veřejnosti představí občanské sdružení J.A.S, které vzniklo na jaře letošního roku s cílem pomáhat osobám se zdravotním postižením. Iniciátorkou vzniku občanského sdružení J.A.S je Mgr. Jana Flechtnerová Ačkoliv je sama upoutána na vozík, úspěšně podniká a pracuje také jako modelka. Jak sama říká, jedním z impulzů vzniku sdružení J.A.S je téměř absolutní absence bezbariérových přístupů do kutnohorských institucí a úřadů, především však do Vlašského dvora, kde sídlí Městský úřad. Sdružení J.A.S chce iniciovat odstranění těchto bariér, jak se to podařilo v Městském Tylově divadle, Městské knihovně či kině. Samozřejmě, cíle sdružení jsou mnohem širší a právě s celou škálou připravovaných aktivit se veřejnost může seznámit při velké akci 11. září 2008.

Účast přislíbili například ministryně české vlády Džamila Stehlíková, populární televizní moderátor a herec Vladimír Čech, režisér Jiří Troška, herečka Táňa Fischerová či herec Pavel Nový. Mezi hosty nebudou dále chybět vedle poslankyně parlamentu české republiky Olgy Zubovové Zdeněk Stejskal z nakladatelství Archa 90, Rudolf Kalovský z Nadace Nahlas, Lászlo Sümegh, zastupující projekt Šance či Petr David z nakladatelství S&D.

Organizátoři akce jednají o účasti s exprezidentem ČR Václavem Havlem, Nadací Livie a Václava Klausových, ministrem zahraničí ČR Karlem Schwarzenbergem, panem Jiřím Lobkowitzem i kardinálem Miloslavem Vlkem. K dalším pozvaným patří například herečka Jitka Molavcová, zpěvačka Marta Kubišová či herec a recitátor Alfréd Strejček. Očekává se také účast senátorky Daniely Filipiové, operní pěvkyně Evy Randové a dalších osobností. O tom, které z nich ještě pozvání přijmou, Vás budeme průběžně informovat.

Kulturní program celého odpoledne bude opravdu bohatý a budou se na něm podílet osobnosti veřejného a kulturního života. Hlavní hvězdou programu je Oldřich Kříž, sólista Národního divadla a Státní opery Praha, je připravena módní přehlídka i další překvapení. Vyvrcholením celého odpoledne bude dražba unikátního kalendáře na ručním papíru s originální dřevěnou lištou a slepotiskem Kutná Hora - Josef Slavíček - 2009. Kmotry a kmotřenkami kalendáře, který zároveň podepíší, budou všechny osobnosti, které se této charitativní akce zúčastní.

Nakladatelstvím Archa 90 jej vydává v limitovaném nákladu 99 výtisků. Celý výtěžek dražby, které se může zúčastnit kdokoliv z přítomných účastníků odpoledního programu, bude věnován na činnost sdružení J.A.S a nesporně tak přispěje dobré věci.

Spolupořadatelem charitativní akce je společnost VYDEKO, jejíž majitel ing. Vladislav Latislav se na přípravě i realizaci celé akce výrazně podílí.

Mediálními partnery jsou měsíčník PRESS a rozhlasová stanice Region.

Přijďte tedy 11. září 2008 v 17:00 hodin na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Setkáte se nejenom se zajímavými lidmi, kulturním programem, ale můžete přispět na konto dobrého záměru občanského sdružení J.A.S.


Mgr. Jana Flechtnerová
tel.: 605 884 442
J.A.S.
e-mail: Jana.MaryKay@seznam.cz

Ing. Vladislav Latislav
tel.: 777 775 545
VYDEKO Kutná Hora, s. r. o.
e-mail: vydeko@seznam.cz

Mgr. Miroslav Moravec
tel.: 736 632 404
Archa 90, nakladatelství a vydavatelství, s. r. o.
e-mail: moravec@archa-90.cz


Autor: Tisková zpráva
Zdroj: Tisková zpráva


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.