http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 16.10.2007, 16:44 --- rubrika " Akce "

Rada vyhlásila další ročník ceny Mosty za přínos postiženým

Praha - Národní rada osob se zdravotním postižením vyhlásila pátý ročník soutěže o cenu Mosty za mimořádný přínos ke zlepšení života lidí s handicapem. Keramickou sošku v podobě mostu ze spojených rukou mohou získat instituce a samosprávy, firmy a neziskové organizace i jednotlivci. Návrhy na vítěze lze posílat do 30. listopadu na adresu rady -- Partyzánská 7, 170 00 Praha 7. Formulář je na adrese www.nrzp.cz. ČTK to dnes řekl předseda rady Václav Krása.

"Výběrová komise bude preferovat projekty, které budou systémové, budou mít dlouhodobější charakter nebo přinesou technické řešení, které lidem pomůže vyřešit dlouhodobý problém v daném místě," upřesnil Krása. Podle něj se mohou jednotlivé návrhy týkat vzdělávání, zaměstnávání, bydlení i dalších oblastí života handicapovaných.

Ceny rada udělí ve třech kategoriích. První je určena pro instituce a samosprávu a druhá pro firmy či neziskové organizace. Třetí kategorie ocení mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch postižených. Návrhy mohou posílat jednotlivci i organizace. V loňském roce porota vybírala celkem z 92 nominací. V předcházejících ročnících cenu obdržely například Moravskoslezský či Královéhradecký kraj nebo firmy Phillip Morris ČR za bezbariérovou úpravu divadel či Siemens za své chráněné dílny.

Nad pátým ročníkem stejně jako nad loňským převzala záštitu prezidentova manželka Livia Klausová. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v Pardubickém kraji, který má přispět na akci částkou až 200 000 korun. Kraj loni získal čestné ocenění za svůj plán vyrovnání příležitostí pro osoby s postižením. Ceremoniál se má konat 5. února příštího roku v chrudimském paláci Muzeum. Bezbariérová doprava vlakem do Pardubic a odtud autobusy do Chrudimi bude podle Krásy zajištěna.

Zdroj: denik.obce.cz - Deník veřejné správy


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.