http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 04.09.2007, 11:03 --- rubrika " Služby "

Stačí pohled na tabuli a je jasno

Dopravní podnik na některé přestupní stanice chce na barrandovské trati namontovat velké digitální panely. Na nich budou svítit čísla tramvají, které na zastávku míří, směr jejich další cesty a hlavně počet minut, za nějž dorazí.

'Údaj na tabuli bude vypočítáván s ohledem na to, kde se tramvaj v ten moment skutečně nachází,'.

Zajímavou novinkou bude také systém SMS zpráv o odjezdech. V praxi to bude vypadat tak, že člověk napíše dopravnímu podniku, kdy má čekat tramvaj na libovolné zastávce ve městě. Dopravce mu pak obratem jeho dotaz zodpoví. 'Údaje se budou v SMS formulovat v nějakém jednoduchém kódu, na kterém nyní pracujeme,'.

Systém informování přes SMS bude mířit na handicapované. Těm by chtěl posílat zprávy o uzavření vchodů, nefunkčnosti výtahů či jakémkoli jiném omezení. Přitom by jim ve zprávě nabídl i alternativní řešení vzniklé situace.

Dopravce by chtěl v budoucnu také zlepšit navigaci na přestupech. Zmíněné digitální tabule by mělo doplnit i hlášení v tramvajích, které k přestupní stanici míří. Stejně jako ve Vídni v nich lidé uslyší nejen název stanice, ale i čísla a směry dalších linek, jež se tu s jejich tramvají křižují.

Autor: JOSEF KOLINA
Zdroj: Lidové noviny


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.