http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 17.05.2007, 11:01 --- rubrika " Akce "

Národní rada zdravotně postižených sbírá podpisy

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR oslovila veřejnost s prosbou, aby se připojila ke kampani 1million4disability - 1 milion pro zdravotně postižené. Kampaň zahájilo v lednu 2007 Evropské fórum zdravotně postižených, jehož je NRZP členem. Cílem kampaně je shromáždit milion podpisů na podporu prosazení Evropské směrnice pro osoby se zdravotním postižením.

"Evropská směrnice, jejíž návrh EDF připravuje už od roku 2000 a kterou se dosud nepodařilo prosadit, zajistí rovná práva všem občanům Evropské unie v přístupu k informacím, školství, dopravě apod.

Významné je, že se jedná o komplexní dokument; dosud práva osob se zdravotním postižením řeší jen jednotlivá nařízení či směrnice. Směrnice by měla problematiku řešit celkově a členské státy zaváže k implementaci této legislativy do vnitrostátního práva," zdůrazňuje Václav Krása, předseda NRZP ČR. Na internetových stránkách NRZP lze nalézt odkaz (www.1million4disability.eu/form_ cz.asp?langue=EN), kde je možné podepsat petici elektronicky, jsou tam i informace o kampani i v českém jazyce. Podpisy na oficiálních podpisových arších se zasílají na adresu: Veronika Půrová, NRZP ČR, Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7 do 15. září 2007.


Zdroj: www.helpnet.cz


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.