http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 18.05.2006, 09:45 --- rubrika " Servis pro NNO "

Kraj rozdělí další peníze

Milióny korun rozdělí mezi neziskové organizace, které poskytují sociální služby v Jihomoravském kraji.

"Navrhli jsme rozdělit deset miliónů, konečná částka se ale bude odvíjet podle toho, zda stát přidělí dotaci na rekonstrukci domova důchodců ve Skalici. Pokud ne, částka pro jihomoravské neziskovky by se snížila na dva až čtyři milióny korun," řekla novinářům krajská radní Marie Cacková (KDU-ČSL).

Na peníze netrpělivě čeká přibližně dvacet jihomoravských neziskových organizací, které v prvním kole dostaly od kraje méně peněz, nebo také nic. Pokud kraj uvolní 10 miliónů, uspokojí podle Cackové všechny žadatele. Jestliže bude částka nižší, dostanou peníze jen ty organizace, které jsou nejvíce ohroženy a kraj jejich služby potřebuje. To se týká zhruba osmi organizací.

"Kvůli nedostatku financí a nulovému příspěvku od kraje zaniklo Centrum služeb pro zdravotně postižené v Jihomoravském kraji, které mělo tisíce klientů. Některé služby jsme nahradili my, část převzal brněnský magistrát. Stále je ale velký problém s pokrytím služeb osobní asistence," uvedl ve středu v Brně Zdeněk Škaroupka, člen správní rady Ligy za práva vozíčkářů. O dotace právě na tuto oblast přitom nepožádala kraj žádná organizace.

V druhé fázi přidělování dotací už peníze dostaly tři neziskové organizace. Slezské diakonii kraj přidělil 200 tisíc korun, stejnou částku dostalo i brněnské Tyflocentrum, které poskytuje sociální služby pro nevidomé a slabozraké. Částku 300 tisíc korun obdrželo od kraje občanské sdružení Domov pro mne, které pomáhá zdravotně postiženým. O tom, kolik peněz rozdělí a komu, kraj podle Cackové definitivně rozhodne v červnu.

Autor: (tyš)
Zdroj: Jižní Morava


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.