http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 15.05.2006, 09:48 --- rubrika " Bydlení "

Havlíčkobrodský Fokus získal další chráněné byty

Další dva byty chráněného bydlení vzniknou v domě s pečovatelskou službou v brodské ulici U Kasáren. Svým klientům je zde zřídí Sdružení pro péči o duševně nemocné Fokus Vysočina. Pronájem prostor schválili havlíčkobrodští radní.

Dva menší byty pomohou klientům Fokusu připravit se na budoucí samostatný život. „Vyzkouší si za podpory sociálních pracovníků samostatné bydlení, v průběhu služby po jeden až jeden a půl roce získají nové dovednosti,“ přiblížila vedoucí havlíčkobrodského střediska Fokusu Jaroslava Novotná.

Sdružení má s chodem chráněných bytů dlouhodobé zkušenosti. Tuto službu provozuje v Pelhřimově, v Havlíčkově Brodě ji obnovuje po několika letech. „Potřeba této služby vyplynula z komunitního plánu. Zjistili jsme, že nemáme žádnou koncepci rozvoje chráněného bydlení a snažíme se to alespoň takto napravit,“ uvedla ještě před svým odvoláním místostarostka Ivana Štrossová.

Velice potřebná je služba zejména pro klienty Fokusu Vysočina a pacienty psychiatrické léčebny. „V současné době máme minimálně pět klientů, pro které by bylo chráněné bydlení vhodné,“ říká Novotná. Chráněné bydlení pro duševně nemocné klienty Fokusu bude už třetím typem chráněného bydlení, která v Havlíčkově Brodě v posledních letech vznikla. Ve městě působí Dům na půli cesty určený pro děti odcházející z dětských domovů, svůj chráněný byt provozuje i denní stacionář pro mentálně postižené Úsvit.

Autor: (vok)
Zdroj: Mladá fronta DNES


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2023 Veleta, o.s.