http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 18.04.2006, 09:23 --- rubrika " Bydlení "

Malometrážní byty seniorům

Počet bytů, vyhrazených seniorům a handicapovaným lidem, rozšíří v nejbližší době město Pardubice. Téměř 340 bytů, které má město v současné době v domech s pečovatelskou službu (DPS), potřebě pardubických seniorů nestačí. Na pronájem bytu v DPS čekají v současné době senioři v Pardubicích dva až tři roky.

"Město má v majetku 337 převážně malometrážních bytů vyhrazených pro osamělé seniory a handicapované. Na vyřízení čeká 87 žádostí o pronájem těchto bytů, z nich asi 50 by bylo třeba uspokojit co nejdříve, informovala vedoucí odboru správy obecního majetku Dana Dosoudilová-Drtinová.

V loňském roce město přidělilo 19 uvolněných bytů, přibylo mu však 28 nových žádostí. Město se proto rozhodlo zřídit z domu s malometrážními byty v ulici Jana Zajíce další dům s pečovatelskou službou. Pro Centrum sociálních služeb je také výhodnější, když mají své klienty v jednom objektu. Navíc dům v ulici Jana Zajíce má i nebytové prostory, které můžeme v případě potřeby pronajmout neziskovým organizacím, které by zajišťovaly zdravotní a sociální služby," dodala vedoucí odboru. Pardubice mají v současné domě dva domy s pečovatelskou službou na sídlišti Dubina a dva v Polabinách, dům v ulici Jana Zajíce bude pátým zařízením tohoto druhu.

Autor: (jč)
Zdroj: Haló noviny


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2023 Veleta, o.s.