http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 31.01.2006, 09:34 --- rubrika " Servis pro NNO "

Více než 120 miliónů korun se rozdělí mezi neziskové organizace

Nadace rozvoje občanské společnosti chystá na letošní rok vyhlášení celé řady programů. Největší finanční částky budou rozděleny mezi neziskové organizace v rámci fondů EU. Jedná se o globální granty pro poskytovatele sociálních služeb financované z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR (takřka 60 miliónů korun) a o program Transition facility (2,3 miliónů eur), jenž podpoří projekty zaměřené na antidiskriminaci, boj s korupcí, ochranu spotřebitelů, na ochranu a monitorování veřejných zájmů.

Dalším nosným pilířem NROS zůstane v roce 2006 program Pomozte dětem realizovaný ve spolupráci s Českou televizí. Očekává se, že v letošním roce bude rozděleno na 11 miliónů korun.

Mezi novinky patří nový program VPOHO, který je financován společností Oskar Vodafone a ze kterého budou rozděleny 4 miliony korun.

Detailní tabulku obsahující podrobnosti jednotlivých programů (rozmezí poskytovaných grantů, zaměření, očekávané datum vyhlášení, spolufinancování, maximální délka projektů) najdete na webových stránkách NROS.

www.ngo-eu.cz/dokumenty/tabulka_vyzev06.doc (tabulka).

Zdroj: *www.ngo-eu.cz;Evropská brána


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.