http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 25.04.2005, 07:29 --- rubrika " Sport "

Pozvánka na letošní abilympiádu

Zdravotně postižení lidé mohou i letos soutěžit na abilympiádě

V Pardubicích se letos uskuteční již 13. národní abilympiáda. Tradiční přehlídka schopností a dovedností lidí se zdravotním postižením proběhne ve dnech 24.-25. června v Salesiánském středisku mládeže. Pořádá ji Česká abilympijská asociace (CAA). Záštitu nad akcí převzali předseda Senátu Přemysl Sobotka, prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek a hejtman Pardubického kraje Michal Rabas; patronem je primátor města Jiří Stříteský. Mediálními partnery jsou Český rozhlas Pardubice a Radio Kiss Delta.

Vyhlášeny jsou tyto disciplíny: košíkářství, výroba nábytku, montáž počítače, tvorba www stránek, počítačová editace textu, počítačová sazba a grafika, řízení automobilu, keramika, malba na hedvábí, šití dámského oděvu, vyřezávání ovoce, mechanická montáž, elektronická montáž, návrh plakátu, technická ilustrace, dřevořezba, cukrářství, studená kuchyně, aranžování květin - západní styl, ikebana, aranžování suchých květin, vyšívání, háčkování, pletení, drhání, batika, zdobení kraslic, paličkování, malba na sklo, výroba svíček, studiová fotografie.

Zájemce o soutěžení si může vybrat pouze jeden hlavní a jeden náhradní obor. Přihlásit se lze písemně, e-mailem nebo telefonicky do 6. května na adresu CAA, Rokycanova 2654, 530 02 Pardubice, telefon: 466 304 366, e-mail: abilinfo@abilympics.cz.

Pro příjezd a ubytování je vyhrazen čtvrtek 23. června, soutěžit se bude v pátek a sobotu. I letos bude pro všechny účastníky připraven bohatý doprovodný program. Uskuteční se výstava rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, vystoupí oblíbení zpěváci a baviči, abilympijskou delegaci opět přijmou na radnici zástupci města a chybět zřejmě nebudou ukázky nových trendů aranžování květin.

Podrobné informace o abilympiádě včetně soutěžních pravidel jsou zveřejněny na internetových stránkách www.abilympics.cz.

Asociace se v květnu představí v Grandu

Česká abilympijská asociace představí ve dnech 7. a 8. května svou činnost v pardubickém nákupním centru Grand. V sobotu od 9 do 16 a v neděli od 10 do 16 hodin rádi seznámíme zájemce s našimi hlavními aktivitami. Patří k nim podporované zaměstnávání, poradenství v oblasti stavebních bariér, zážitkový seminář pro zdravé lidi, pořádání národních abilympiád a vydávání speciálních novin.

V prvém patře naproti jezdícím schodům bude k vidění expozice výrobků z abilympiád a kolekce fotografií. Kdokoli si bude moci vyzkoušet na vlastní kůži pocity vozíčkáře, který potřebuje zdolat schod, nebo člověka chodícího o francouzských berlích. Děti si budou moci namalovat obrázek a za svou snahu dostanou malou odměnu. K nahlédnutí i rozebrání nabídneme nejen Abilympijský zpravodaj, ale také časopis Vozíčkář a noviny Skok do reality.

Další informace o chystané prezentaci Asociace lze získat na tel. čísle 466 304 366 nebo na e-mailové adrese bpelikan@atlas.cz.

Zveme širokou veřejnost!

Autor: Miloš Pelikán, tiskový mluvčí Asociace
Zdroj: Tisková zpráva sdružení CAA


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.