http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 27.10.2003, 00:07 --- rubrika " Servis pro NNO > Vzdělávání "

Vzdělání si zaměstnanci mohou doplnit zdarma

Děčín - Další cyklus seminářů pro pracovníky ústavů sociální péče chystá děčínské sdružení Slunečnice. Zaměstnanci těchto zařízení tak mají šanci doplnit si další vzdělání v oboru. Kurzy jsou navíc zcela zdarma.

"Jde vlastně už o druhý cyklus seminářů, první se konal letos na jaře, upřesnila předsedkyně sdružení Šárka Dostálová. Dodala, že první semináře se týkaly zejména práce s mentálně postiženými lidmi. Například se mluvilo o využití jógy při zlepšování celkového stavu mentálně postižených, nebo muzikoterapii při práci s klienty v ústavech sociální péče. Kromě práce s mentálně postiženými se semináře zaměřují i na pracovní prostředí.

"Jeden se například týkal takzvaného syndromu vyhoření, tedy stavu, kdy už člověk nemá prakticky žádnou energii do práce," doplnila Dostálová. Podotkla, že nové semináře se spíše týkají samotných pracovníků ústavů sociální péče než práce s mentálně postiženými.

"Tentokrát se chceme zaměřit na osobní psychohygienu a na vztahy na pracovišti," doplnila Dostálová. Semináře jsou zdarma díky podpoře Nadace rozvoje občanské společnosti."Ta udělila grant z rozpočtu evropských fondů Phare našemu projektu Jsem jiný? To je dobře, že ty taky," dodala Dostálová.

Autor: Tomáš Pavlík
Zdroj: Děčínský deník, 10.10.2003


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.