http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 09.06.2003, 00:02 --- rubrika " Volný čas > Zábava "

Dům hluchého - Quinta del Sordo

Divadlo Archa Vás zve na představení

Dům hluchého - Quinta del Sordo

Pohybové představení inspirované dílem Francisca Goyi

29. června 2003 ve 20.00 v divadle Ponec

Režie: Zoja Mikotová

Účinkují: absolventi Výchovné dramatiky pro neslyšící JAMU a další


Hudební doprovod: Dorota Blahutová (cellistka skupiny Tara Fuki), Zdeněk Kluka (hudební skladatel a perkusionista) a Karel Heřman (zpěvák skupiny Čankišou)

"Soubor ... se předvedl jako originální divadlo s vlastní poetikou, srovnatelné s tím nejlepším, co u nás v oblasti pohybového i alternativního divadla můžeme vidět, dokonce tuto laťku pozvedá do oblastí, kam možná ještě nikdo nevkročil."

Vlasta Gallerová, Lidové noviny, 4. března 2002

Představení vychází z díla geniálního španělského malíře Francisca Goyi, z jeho grafik obsažených v cyklu Los Disparates (Pošetilosti) a z tzv. černých maleb, které, poté kdy ohluchl, vytvořil ve své usedlosti známé pod jménem Dům Hluchého - Quinta del Sordo. Fantazie objevující se na těchto nástěnných malbách přesahují vše, co dosud vytvořil. Goyův "druhý život" se odehrával v nečekaném světě naprostého ticha. Grafiky a malby z tohoto období se staly ojedinělou výpovědí člověka, vidícího náhle mnohé podoby lidské duše, pravé tváře místo pouhých stínů.

Tak jako tato díla zobrazují Goyův vnější i vnitřní svět po ohluchnutí, tak i neslyšící herci sdělují díky divadelnímu představení své myšlenky a pocity. Představení kombinuje pohybové divadlo, hru s velkými loutkami, expresivní světelný design (barevně se blíží Goyovým malbám) a živou hudbu.


Více informací.

Vstupenky:

Pondělí - pátek: 10 - 18 hod - Divadlo Archa,
Na Poříčí 26, Praha 1, tel.: 221 716 333, e-mail: ticket@archatheatre.cz, www.archatheatre.cz. On-line rezervace vstupenek.

Dvě hodiny před začátkem představení: divadlo Ponec, Husitská 24A, Praha 3, tel.: 222 721 531, ponec@tanecpha.cz.

Na představení platí sleva členského klubu Divadla Archa a Galerie Rudolfinum RAS/ART - www.rasart.czInfoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2023 Veleta, o.s.