http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 17.02.2003, 13:57 --- rubrika " Sport "

Český sledge hokej narazil na tvrdé soupeře

S odchodem hráčů Sedících medvědů Zlín do nově vzniklých týmů HC Kolín a APA VČAS Olomouc nastal čas vybrat ty nejlepší z českých hráčů do výběru ČR. S příchodem nového trenéra Jiřího Janáka z Přerova nastala nová éra rozvoje sledge hokeje u nás. Současný tým tvoří obránci Olomouce (Libor Hulín, a Miloslav Smékal) a Kolína (Vladimír Vobořil a Jiří Chadraba). Útočníky vede kapitán Tomáš Kvoch (Kolín) s Liborem Geierem, Rostislavem Staňkem a Romanem Herinkem spolu s Erikem Fojtíkem (Zlín). Brankářem českého týmu je Zdeněk Titl z Olomouce.

Český sledge hokej má za sebou vytvoření základního kádru reprezentace, který je otevřený. Snahou organizátorů bude připravit co nejlepší podmínky pro její rozvoj. Velikou nevýhodou je nedostatek soupeřů, a proto bude nejtěžší domluvit vzájemná přátelská utkání, která by naše hráče připravila na boje v největších světových soutěžích (MS, paralympiáda).

Tuto sezónu se proto organizátoři českého sledge hokeje budou snažit získat pro tento mladý sport co nejvíce nových hráčů. V sezóně 2002 až 2003 se bude český sledgehokejový tým prezentovat především na evropské úrovni, a to v Poháru mistrů evropských zemí a na mistrovství Evropy.

Mezinárodní zkušenosti získali naši hráči v Uherském Hradišti, kde se uskutečnil sledgehokejový turnaj Hamé Handicap-Cup. Zúčastnily se jej týmy ze Švédska, Estonska, Německa, Anglie a Česka. Čeští reprezentanti - Sitting Bears, Zlín - nastupovali do svých pěti utkání s velkým odhodláním a vždy překvapili soupeře svým nasazením a sehraností, která jim však bohužel dlouho nevydržela a v turnaji nezískali žádné vítězství, a obsadili tak šestou příčku. Vítězem se stalo mužstvo FIFH Sledgehamers Malmö ze Švédska. Turnaj tak pro český sledge hokej znamenal hlavně cenné zkušenosti a spoustu podmětů ke zlepšení.

Zpracováno dle materiálů internetových stránek Sledge hokej Zlín.

Zdroj: Noviny MŮŽEŠ, číslo 1., ročník XI., strana 4


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2023 Veleta, o.s.