http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 28.08.2006, 10:05 --- rubrika " Zaměstnávání "
Handicapovaní mohou nyní pracovat domaUmožňuje jim to nové virtuální telefonické centrum, jehož vznik podpořila Evropská unie.
Provozuje je ostravské Národní informační centrum (NIC). Jeho vznik podpořila Evropská unie přibližně čtyřmi milióny korun.
Nalézání zaměstnání pro lidi se zdravotním postižením označila ředitelka Úřadu práce Ostrava Yvona Jungová za problém.
Míst je málo
"V poslední době se nedostal počet těchto lidí v Ostravě pod číslo tři tisíce, a přitom počet volných pracovních míst nikdy nedosáhl ani dvojciferného čísla," tvrdí Jungová I proto Jungová ocenila myšlenku Virtuálního telefonického centra, kdy lidé nemusejí chodit do práce, protože je jim zřízena kancelář přímo v bytě.
Virtuální telefonické centrum vzniklo v Ostravě letos v květnu. Nyní zaměstnává 19 pracovníků, z nichž třináct je s handicapem. Pracovník po zaškolení pracuje doma.
Prozatím nezaměstnáváme lidi s těžkým zdravotním postižením. Práci u nás nacházejí spíše lidé evidovaní na úřadu práce, takže mezi nimi například mnoho vozíčkářů není," tvrdí Ritt.
Firmy mají o služby zájem
Pracovníci centra v rámci telemarketingu například vytipovávají možné klienty firem, jež si službu objednají, a sjednávají jim s nimi schůzky.
Službu si v minulosti objednaly například pojišťovny, architekti, dodavatelé kancelářských potřeb i autobazary.
Projekt se zaměřuje na Moravskoslezský kraj, který patří k regionům s největším počtem nezaměstnaných lidí s handicapem.
Projekt nejen pro postižené
"Projekt se dá ale aplikovat i na jiné skupiny, které mají na trhu práce nesnadné uplatnění," dodal ředitel NIC Ritt.
YVONA JUNGOVÁ
Autor: Karel Balcar
Zdroj: Právo
Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2024 Veleta, o.s.