http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 04.03.2005, 07:24 --- rubrika " Akce "

Projekt pomůže překonat úskalí postiženým lidem

Přerov - Bezpečné prostředí je název projektu, jehož prostřednictvím mají odborníci poskytnout mladým lidem se zdravotním či lehčím mentálním postižením návody, jak rozpoznat hranice toho, co si mohou od ostatních nechat líbit. Cílem programu je dodat postižený m sebedůvěru, jistotu a schopnost rozpoznat hranice, kde končí starost o potřebné a začíná záměrné ovlivňování. Skutečnost, že jsou tito lidé z hlediska možného zneužití nejohroženější skupinou, potvrzují i policisté.

"Osoby s postižením společně s dětmi a seniory jsou skutečně jednou z nejrizikovějších skupin,"říká tisková mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková. Právě proto Poradenská služba pro děti a mládež se zdravotním postižením, která sídlí při Ústavu sociální péče - Denním pobytu pro mentálně postižené v přerovské Purkyňově ulici, startuje program Bezpečné prostředí, jenž pořádá ve spolupráci s Policií a odborníky v rámci programu prevence kriminality. " Podvodníci skutečně využívají důvěry postižených, snadné manipulace s nimi a jejich ochoty pomoci," varuje Sedláčková.

Program Bezpečné prostředí bude určen postižený m od patnácti let, kteří jsou schopni alespoň částečně sledovat náměty projektu. " Celkem na šesti setkáních se účastníci seznámí s tématy jako podpora psychologa, práce policie, problematika možného zneužití, asertivita při obraně proti nátlaku, bezpečné prostředí a zázemí, problematika závislosti,řešení životních změn a dalšími," přibližuje koordinátorka projektu Dagmar Marková z Poradenské služby pro děti a mládež se zdravotním postižením. Způsob přípravy postižených na úskalí, se který mi se mohou kdykoli setkat, bude probíhat formou workoshopů se simulací modelových situací. …………….

Zájemci z řad zdravotně potižených, jejich rodičů a blízkých, se mohou přihlásit na setkání, která se uskuteční počínaje 1. březnem vždy každé druhé úterý od 16 do 18 hodin, na telefonním čísle 581 210 669 nebo 606 168 256. " První setkání je naplánováno v prostorách Denního pobytu, místa dalších upřesníme. Mladí lidé si s sebou mohou přivést kamaráda nebo spolužáka, čímž bude naplněna i myšlenka integrace," vyzývá Marková.

Hlavní témata projektu Bezpečné prostředí:

podpora psychologa
práce policie
problematika zneužití
asertivita při obraně
bezpečné zázemí
problematika závislosti
řešení životních změn

Autor: Lada Galová
Zdroj: Nové Přerovsko


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2024 Veleta, o.s.