Dnes je Středa, 6. prosince 2023, svátek má Jitka
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Standardy sociální péč...
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5095
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Politika "
 Druhý pilíř penzí se má opět otevřít v září
( 02.07.2013, 00:12 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Dnes je poslední den, kdy si mohou lidé starší 35 let přesměrovat tři procenta svého hrubého příjmu, které zatím odvádějí státu, do soukromých fondů. A koaliční politici věří, že jim tuto možnost už na podzim znovu otevřou.
» Celý článek...
 Na sociální služby půjde více peněz
( 29.03.2013, 01:05 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Domovy pro seniory a postižené, pečovatelské služby či denní stacionáře dostanou více peněz. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) začne už v dubnu rozdělovat finance z rezervy, v níž je sto milionů korun. Půjdou nejdříve na ty sociální služby, kterým by hrozil zánik a není za ně náhrada. Rozdělení peněz bude vycházet z analýzy, kterou zpracovalo ministerstvo.
» Celý článek...
 Ludmila Müllerová: Zvýšit minimální mzdu není levicové
( 29.03.2013, 00:57 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Co je levicové a co pravicové? Jednoduché dělení, které může platit u volebních programů, ale rozhodně ne v případě, kdy musíme řešit vysoký počet lidí, který stát žádá o pomoc. Anebo ty, kterým zaměstnavatelé platí nejmenší možnou částku. Minimální mzda se nezvyšovala od roku 2007. Napsala ve svém článku pro deník Právo Ludmila Müllerová, ministryně práce a sociálních věcí.
» Celý článek...
 Spočítejte si svůj budoucí důchod na nové důchodové kalkulačce
( 14.03.2013, 00:14 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
obrázekLidé si budou moci spočítat svůj budoucí důchod bez zapojení do důchodové reformy, ale i variantu, pokud se rozhodnou vstoupit do II. pilíře penzijní reformy. Tedy, že si chtějí ukládat 2 procenta ze svých příjmů na své soukromé účty, na které jim stát začne posílat další 3 procenta z příjmů, které dnes posílají v odvodech státu. Třetí a novou možností je srovnat si svůj budoucí důchod od státu a důchod z II. pilíře navíc s přihlédnutím k budoucímu vývoji ve společnosti.
» Celý článek...
 Ministryně se stala předsedkyní Rady vlády pro nestátní neziskové organizace
( 26.02.2013, 07:37 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová byla jmenována vládou předsedkyní Rady vlády pro nestátní neziskové organizace. Místopředsedou Rady se stal náměstek ministryně Jan Dobeš. Úkoly spojené s činností Rady jsou totiž v gesci právě ministerstva práce a sociálních věcí.
» Celý článek...
 Lidé musí vědět, kdy dostanou od státu peníze, tvrdí ministryně práce
( 26.02.2013, 01:22 )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Ludmila Müllerová v pátek slíbila, že úředníci jejího resortu udělají vše pro to, aby se neopakovala únorová situace, kdy se asi třiceti tisícům lidí opozdily výplaty dávek státní sociální podpory. Zdržení měly dávky za asi 183 milionů korun. Podle ní musí lidé vědět, kdy peníze od státu dostanou a zároveň je musí dostat včas.
» Celý článek...
 Penzijní novinku mají stovky lidí  >> 
( 17.01.2013, 01:44 )
obrázekTeprve dva týdny mohou Češi vstupovat do druhého pilíře penzijního systému. Za tu dobu podle penzijních společností stihly uzavřít smlouvu stovky z nich. Důležité je, aby každý zaměstnanec, který do druhého pilíře vstoupí, toto oznámil svému zaměstnavateli. Ten totiž pak bude pojistné odvádět finančnímu úřadu, který je připíše na účet daného zaměstnance.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Důchody se ode dneška zvyšují, startuje reforma penzí i předdůchody
( 02.01.2013, 08:23 )
[ Zdroj: E15 ]
Starobní, invalidní a pozůstalostní penze se ode dneška zvyšují, i když mnohem méně, než byli důchodci zvyklí. Zvedají se i příplatky k penzi pro odbojáře, vězně komunismu a pozůstalé po nich. Startuje také vládní důchodová reforma. Lidé mohou přesměrovat část sociálních odvodů do spoření u fondů, přidat musí i něco ze svého. Mohou si teď začít také šetřit na předdůchod. Pracující důchodci si ale pohorší. Přišli o slevu na dani z příjmu.
» Celý článek...
 Dávky lze dál vyplácet i bez sKarty - Klaus podepsal zákon
( 31.12.2012, 19:21 )
[ Zdroj: E15 ]
obrázekLidé si budou moci dále nechat vyplácet podporu v nezaměstnanosti a pěstounské dávky, aniž by vlastnili sKartu. Novelu zákona, která to umožní, podepsal v sobotu prezident Václav Klaus. Dnes svůj podpis připojil premiér Petr Nečas (ODS), informoval prezidentův mluvčí Radim Ochvat. Podle původních zákonů se měly dávky od ledna vyplácet jen prostřednictvím sKaret.
» Celý článek...
 Pro podporu nebude nutná sKarta, rozhodli poslanci  >> 
( 20.12.2012, 07:19 )
[ Zdroj: iDnes.cz ]
obrázekPodporu v nezaměstnanosti a dávky pěstounské péče budou moci lidé zatím i nadále pobírat také převodem na účet nebo v hotovosti, nikoli jen prostřednictvím sKarty. Předpokládá to novela, kterou zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie