Dnes je Úterý, 21. března 2023, svátek má Světlana
Kontaktní E-mail  

reklama - Nakladatelství PortálReklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 3097
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Literatura "
 Cesta k lidství
( 18.05.2004, 07:33 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
Kniha vznikla jako přepis rozhlasových relací v Canadien Broadcasting Corporation (CBC) z roku 1998. Zakladatel komunitního hnutí Archa, společenství lidí, kteří sdílejí život spolu s handicapovanými, polemizuje ve svých úvahách s egoistickými a na výkon zaměřenými tendencemi moderních společností.
» Celý článek...
 Virtuální nakladatelství - pomoc i pro zdravotně postižené  >> 
( 13.05.2004, 07:34 )
Virtuální nakladatelství ebook vzniklo na základě zkušeností, že vydat knihu bez finančních prostředků je problém. U nás je tedy možno vydat jakékoliv dílo zcela zdarma. Jedinou podmínkou je, že nesmíte vydat knihu jinde po dobu 2 let a ani ji jinak prezentovat. Prodej zajišťujeme na našem eshopu.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Cesta životem
( 12.05.2004, 07:38 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekJeden z našich předních psychologů se v této knize pokusil představit čtenáři pohled na průběh lidského života jako celek, od mateřského lůna až po smrt. Že se mu to podařilo, o tom svědčí obliba a uznání, které si získalo již první vydání této knihy. Jde o dlouhý a složitý příběh a autor jej vypráví s co největším využitím poznatků psychologie, sociologie a dalších vědních oborů.
» Celý článek...
 Anatomie lásky
( 29.04.2004, 15:08 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
Vztah otec-dcera, matka-syn a jejich vliv na budoucí partnerské vztahy. Existuje vůbec šťastná láska? Psycholog a zkušený odborník na partnerské vztahy ve své Anatomii lásky uvádí předpoklady pro vytvoření vztahu, který by bylo možno za šťastnou lásku označit.
» Celý článek...
 Obejměte své vnitřní dítě
( 23.04.2004, 07:31 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekTato kniha je o setkání s našimi nejhlubšími pocity – s naší citlivostí, zranitelností a opravdovostí. Je o radosti a smutku, o lásce a hněvu, o hlubším prožitku, který se skrývá za naší každodenní skutečností – zkrátka o dítěti v nás. Dobrý vztah k našemu „vnitřnímu dítěti“ nám umožní s pochopením a láskou přijmout i jeho negativní pocity – bolest, strach a hněv.
» Celý článek...
 Hry do kapsy V.
( 20.04.2004, 10:55 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekDalší z řady her, které jsou připraveny jako postupně rozšiřovaná kartotéka námětů a nápadů na listech z tvrdšího papíru, listy je možné navíc u hřbetu vytrhnout. Hry jsou rozděleny barevně na sociálně-psychologické, pohybové a kreativní.
» Celý článek...
 Nadměrné obavy o zdraví
( 14.04.2004, 07:38 )
[ Zdroj: Nakladatelství portál ]
obrázekNadměrné obavy o zdraví, v odborné terminologii tzv. somatoformní poruchy, představují skupinu problémů, kdy si klienti stěžují na tělesné příznaky, opakovaně žádají o lékařské vyšetření, avšak není nalezen žádný tělesný podklad jejich problémů. Průběh obtíží je často chronický a je spojen s dlouhotrvajícím narušením sociálního a rodinného chování. Mnozí lidé s touto poruchou zůstávají dlouhou dobu v péči různých lékařských specialistů, kteří jim však nejsou schopni pomoci. Autoři této srozumitelně napsané knížky shrnují informace o tom, jak tyto problémy rozpoznat, jakou terapii je vhodné zvolit, jak přerušit bludný kruh nekonečných vyšetření, kontrolování a sledování svého zdravotního stavu, do kterého se lidé s nadměrnými obavami o zdraví dostávají.
» Celý článek...
 Naia se smí narodit
( 07.04.2004, 07:45 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekKniha popisuje příběh jedné americké rodiny, která se musí vyrovnat se skutečností, že dítě, které se po dlouhém očekávání má narodit, je vážně postižené. Manželé Greg a Tierney patří k typickým Američanům ze střední třídy. Dozvídáme se s nimi, že jejich dítě trpí Downovou chorobou, vážnou srdeční vadou a dalšími přidruženými komplikacemi. Autor popisuje jejich rozhodování o tom, zda si dítě ponechat, nebo zda podstoupit umělé přerušení těhotenství.
» Celý článek...
 Mentálně postižení křtili vlastní časopis  >> 
( 06.04.2004, 07:38 )
obrázekMalou skupinu lidí z různých měst Olomouckého kraje spojuje jedno - mentální postižení a také snaha samostatně řídit svůj život. Počinem v jejich úsilí je nový časopis Sami za sebe, který autoři pokřtili v pátek navečer v Šumperském divadle. V naší republice je to první časopis, který si lidé s mentálním postižením začali vydávat.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Vyšel nový adresář pro zdravotně postižené  >> 
( 17.03.2004, 07:36 )
Městské centrum sociálních služeb a prevence (MCSSP) vydalo na konci ledna nový adresář Informace, kontakty a služby pro osoby se zdravotním postižením. Tato brožura má 160 stran, přináší přehled o sociálních službách pro zdravotně postižené a zároveň kontakty na 450 pomáhajících organizací v hlavním městě Praze.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie