Dnes je Neděle, 1. října 2023, svátek má Jeroným
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 4517
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Internet "
 Ministerstvo financí investovalo do přístupnosti
( 13.04.2005, 07:21 )
[ Zdroj: Lupa.cz ]
Otázka internetových prezentací státní správy je v Česku ožehavá. Často jsou podrobovány kritice z řad jednotlivých uživatelů, ale také odborníků. První se zlobí nad nedostatkem či nepřehledností informací, druzí hořekují nad podprůměrnou použitelností.
» Celý článek...
 Organizace postižených nabízejí novinky  >> 
( 30.03.2005, 07:33 )
Novou službu nabízí Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých v ČR nevidomým. Z knihovny digitálních dokumentů lze po internetu stahovat knihy a časopisy. Uživateli této nové služby se mohou stát občané České republiky, starší 15 let, držitelé průkazu ZTP/P z důvodu těžkého zrakového postižení.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Ticho, vyhledávače mluví!
( 08.03.2005, 07:19 )
[ Zdroj: Lupa.cz ]
Přesněji řečeno, mluví zatím jen vyhledávač Speegle. Svět vyhledávacích služeb se opět posunul o příčku výše. Nabízet e-mailové schránky o stovkách megabytů nebo vyhledávání v obrázcích či využití speciálních dotazovacích operátorů už zřejmě nestačí. Jedna skotská firma se rozhodla, že vyhledávače už prostě musí mluvit. A také již mluví.
» Celý článek...
 Tipy na výlet v Českém ráji získají na webu i vozíčkáři  >> 
( 03.03.2005, 07:29 )
obrázekLidé odkázaní na invalidní vozík mohou nalézt tipy na vhodný výlet po Českém ráji na portálu, který provozuje Sdružení Český ráj. Pracovníci turnovského infostřediska navrhli internetový trasovač pro vozíčkáře a s pomocí grantového příspěvku jej chtějí postupně upravit pro všechny dopravní prostředky.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Internet pro handicapované  >> 
( 17.02.2005, 07:22 )
Až do 20. února je možné zasílat příspěvky do literární soutěže " Internet a můj handicap". Jejím cílem je získat svědectví o tom, co internet znamená pro lidi se zdravotním postižením a jak může ovlivnit jejich život. Práce může mít rozsah maximálně 600 slov a autor by v ní měl vyjádřit své vlastní zkušenosti s internetem, informačním fenoménem současnosti.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Ostrá verze stránek pro zdravotně postižené spuštěna  >> 
( 27.01.2005, 07:24 )
Na adrese www.vh-obrazy.com byla konečně spuštěna ostrá verze systému řízeného zdravotně postiženými a lidmi bez domova. Administrátorem a autorem projektu je zdravotně postižený občan. Na internetu je spousta webů, které zdravotně postižené informují a nabízejí různé zboží a dávají možnost popovídat si, diskutovat aj.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Integrovaný portál služeb ministerstva práce  >> 
( 21.01.2005, 07:36 )
obrázekNa portálu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR najdeme velmi široké spektrum informací. Asi nejdůležitější je však zde uvedená nabídka volných míst. Uchazeči o zaměstnání mohou snadno procházet nabídkami z jednotlivých okresů. Ve zvláštní rubrice se objevují nabídky pro osoby se zdravotním postižením.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Stránky institucí státní správy diskriminují handicapované občany  >> 
( 21.12.2004, 07:26 )
Při nedávném testu bezbariérovosti webových stránek vyšlo najevo, že pro handicapované občany jsou webové stránky institucí státní správy téměř nepoužitelné. Pod testováním je podepsáno konzultační centrum Dobrý web.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Pozor! Vánoční pohlednice je vir!
( 15.12.2004, 07:37 )
[ Zdroj: Technet.cz ]
Českým internetem se šíří vir Zafi.D, který může být označen i Erkez.D. Má poměrně veliký potenciál, neboť obsahuje část předmětu zprávy i textu v českém jazyce. Nejčastěji se objevuje s předmětem zprávy v podobě Fw: Christmas pohlednice.
» Celý článek...
 CD- ROM se znaky z oblasti počítačů  >> 
( 16.11.2004, 07:27 )
Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel vytvořila v rámci projektu Internet jako potenciální zdroj nových pracovních příležitostí pro sluchově postižené, který byl pilotním projektem programu Leonardo da Vinci Evropské komise, CD- ROM Terminologie pro počítače, internet, tvorbu webových stránek a typografii v českém znakovém jazyce, který je nyní možno zakoupit v knihovně FRPSP
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie