Dnes je Pátek, 31. března 2023, svátek má Arnošt
Kontaktní E-mail  

reklama - Nakladatelství PortálReklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 3230
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Literatura "
 Bezbolestně na bolesti zad
( 27.01.2005, 07:28 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekKniha je určena těm, kdo sedí 40 hodin týdně za stolem nebo u počítače, bývají pod stálým psychickým tlakem a sotva stačí zvládat nápor pracovních úkolů. Na péči o tělo nezbývá čas ani síla. Polovina dospělých trpí bolestmi zad a hlavy. Přesto pouhou změnou pozice těla v běžných situacích lze dosáhnout pronikavého zlepšení. Uvedené návody a doporučení jsou často svou jednoduchostí a zejména novostí překvapující.
» Celý článek...
 Centrum nabízí zdravotně postiženým novou publikaci  >> 
( 26.01.2005, 07:26 )
Centrum pro zdravotně postižené nabízí k prodeji Sociálně právní minimum pro zdravotně postižené, platné pro rok 2005, které vydává Národní rada zdravotně postižených ČR.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Pavel Hartl: Stručný psychologický slovník
( 10.12.2004, 07:19 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
Autor zpracoval hesla slovníku způsobem vycházejícím vstříc běžnému uživateli, který hledá stručné a srozumitelné vysvětlení terminologie tradičních i nově se rozvíjejících psychologických oborů. Cílová skupina - zájemci o psychologii, studenti učitelství a sociálních oborů, učitelé všech typů škol.
» Celý článek...
 Okamžik pro pedagogy  >> 
( 25.11.2004, 07:21 )
Může nepočetné pražské občanské sdružení nabídnout něco zajímavého pro pedagogy z kteréhokoliv koutu naší republiky? Takovou nabídkou je například nová kniha, kterou "Okamžik - sdružení pro podporu nejen nevidomých" vydá ještě do konce tohoto roku jako svou již 10. publikaci.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 S bílou holí  >> 
( 23.11.2004, 10:23 )
obrázekS bílou holí (sestavila Jiřina Medveďová) - Příběhy sepsané nevidomými a příběhy o nevidomých, tak by se dal krátce vystihnout obsah této knížky. Je to však i čtení o nás vidoucích - o tom, jak plně dokážeme prožít náš "barevný" svět.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Volbu školy usnadní příručka  >> 
( 15.11.2004, 07:17 )
S volbou střední školy může žákům devátých tříd pomoci nová publikace "Kam na školu", kterou vydává Národní ústav odborného vzdělávání. Přináší informace o nabídce středoškolského vzdělávání a podmínkách přijímacích zkoušek podle nového školského zákona. Co mohou žáci nebo jejich rodiče v publikaci najít
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Moderní psychologie
( 17.09.2004, 07:30 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekNetradičně zpracovaná kniha podává přehled aktuálních témat v moderní psychologii především prostřednictvím schémat a grafů. K jejím přednostem patří, že neopakuje klasická témata, která se probírají v tradičních učebnicích, ale soustřeďuje se na otázky a témata v současné době aktuální. Vysvětluje základní přístupy, otevřené otázky a výzkum v současné psychologii.
» Celý článek...
 Dětský autismus
( 30.07.2004, 07:28 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekDětský autismus představuje závažnou vývojovou poruchu, pro niž je charakteristická narušená schopnost vytvářet vztahy s lidmi, přiměřeně reagovat na podněty z okolí, nutkavá touha po neměnnosti a další příznaky vážně postihující život jedince i jeho okolí. V poslední době se podařilo dosáhnout řady důležitých pokroků v porozumění jak příčinám této choroby, tak možnostem jejího terapeutického ovlivnění.
» Celý článek...
 Sny jako řeč duše
( 14.07.2004, 07:29 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekHlubinně-psychologický výklad snů. V obrazové řeči snů získává naše vědomé já přístup k oblasti nevědomí. Sny jsou proto nejen fascinujícím objektem zkoumání hlubinné psychologie, ale mohou zároveň významným způsobem provázet a podporovat terapeutické a sebeterapeutické procesy. Hans Dickmann, klasik na poli hlubinné psychologie, ve své knize předkládá úvod do hlubinně psychologického výkladu snů, který je přístupný jak odborníkům, tak i čtenářům usilujícím o vlastní sebepoznání.
» Celý článek...
 Současné poznatky o koktavosti
( 17.06.2004, 07:25 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekStručná příručka předního odborníka obsahuje přehled poruch plynulosti řeči a východiska pro jejich hodnocení, současné poznatky o příčinách a vývoji koktavosti, pravidla a metody pro její diagnostiku. Velká pozornost je věnována principům a metodám léčby s důrazem na současné trendy a přístupy. Autor představuje koncepci komplexní terapie koktavosti i různé techniky a programy. Zevrubně jsou pak probrána specifika diagnostiky a terapie u koktavosti incipientní, fixované a chronické.
» Celý článek...
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie