Dnes je Pátek, 2. června 2023, svátek má Laura
Kontaktní E-mail  

reklama - Nakladatelství PortálReklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 3480
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Literatura "
 Příručka budoucího důchodce v roce 2006  >> 
( 21.06.2006, 09:27 )
[ Zdroj: Noviny MPSV ]
obrázekKdy mohu jít do důchodu? Kdy je předčasný starobní důchod krácený trvale? Kam a jaký starobní důchod se vyplácí v Evropské unii? Zajímají vás tyto otázky? Pak pro vás máme jeden dobrý tip. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vydala Příručku budoucího důchodce a tam odpovědi na tyto a další podobné otázky najdete.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Kniha: Práce s emocemi pro pomáhající profese
( 19.06.2006, 08:54 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál.cz ]
obrázekTělesně zakotvené prožívání. Pracovníci pomáhajících profesí se téměř neustále setkávají s lidmi, kteří je seznamují se svými problémy a trápeními. Ke svým klientům mohou mít různý emoční vztah, mohou je obdivovat, litovat, mohou se na ně zlobit, mohou jim být lhostejní... V knize je množství praktických cvičení, kazuistiky a ukázky rozhovorů.
» Celý článek...
 Vychází páté číslo magazínu pro vozíčkáře a jejich přátele VOZKA  >> 
( 23.03.2006, 09:34 )
obrázekV těchto dnech je čtenářům distribuováno páté číslo XIII. ročníku Vozky. V duchu svého podtitulu - RADY, INSPIRACE A MOTIVACE PRO ŽIVOT NA VOZÍČKU přináší čtenářům informace s bohatým fotografickým a ilustračním doprovodem na 10 barevných a 58 černobílých stranách.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Třetí číslo Severomoravského magazínu VOZKA právě výchází  >> 
( 17.10.2005, 07:25 )
obrázekV těchto dnech je čtenářům distribuováno třetí číslo Vozky, které v duchu svého podtitulu RADY, INSPIRACE A MOTIVACE PRO ŽIVOT NA VOZÍČKU přináší na 12 barevných a 56 černobílých stranách množství užitečných článků s bohatým fotografickým a ilustračním doprovodem.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Vláda schválila návrh nového zákoníku práce  >> 
( 23.09.2005, 07:20 )
[ Zdroj: Noviny MPSV ]
obrázekVláda schválila návrh nového zákoníku práce, který připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Pokud novou právní normu schválí Parlament a podepíše prezident, vejde v účinnost nejdříve 1. července 2006.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Skupinové hry a činnosti pro seniory  >> 
( 23.06.2005, 07:17 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekStáří je přirozenou fází lidského života. Ukazatelem vyspělosti společnosti je mimo jiné také to, jak se dokáže o staré lidi postarat. Důležité je nejen zajištění základních potřeb, ale také možnost smysluplného trávení času, která významně zvyšuje kvalitu života. Autor knihy Danny Walsh pracuje v denním stacionáři pro duševně nemocné staré lidi.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Fundraisingové aktivity
( 03.06.2005, 07:20 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál.cz ]
obrázekJak získávat finanční prostředky od místní komunity? Fundraising je profesionální, cílená a organizačně i časově promyšlená činnost zaměřená na vyhledávání sponzorů a získávání finančních prostředků určených na podporu veřejně prospěšné nebo dobročinné činnosti. Kniha nabízí hry a činnosti, pomocí nichž lze zapojit veřejnost do projektu, který reaguje na lidské potřeby a zaslouží si finanční podporu.
» Celý článek...
 Máme doma prvňáčka - praktická příručka Jarmily Klégrové  >> 
( 15.04.2005, 07:32 )
Zvláštní kapitola je věnována problémovým dětem (hyperaktivita, dyslexie aj.) a dětem tělesně nebo duševně postiženým a přístupu pedagogů i rodičů k nim. Kniha stojí ...
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Terapie narušené komunikační schopnosti
( 02.03.2005, 07:36 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál.cz ]
obrázekKomunikační schopnost člověka je narušená v případě, že některá rovina jeho jazykového projevu působí rušivě vzhledem ke komunikačnímu záměru. Může jít o různě závažná narušení, mezi něž patří jak špatná výslovnost sykavek či koktavost, tak neschopnost artikulovat po cévní mozkové příhodě. Terapie, která musí být podložená důkladnou diagnostikou, se snaží problém odstranit nebo nalézt způsoby kompenzace. Kniha navazuje na publikaci Diagnostika narušené komunikační schopnosti.
» Celý článek...
 Skupinová arteterapie
( 09.02.2005, 07:24 )
[ Zdroj: Nakladatelství Portál ]
obrázekVýtvarné činnosti využívané při terapeutických sezeních umožňují sebevyjádření, usnadňují a podporují komunikaci, otevírají cestu k odreagování emocí a mohou být prostředkem očistné katarze. Tyto procesy fungují nejlépe ve skupině, proto se arteterapeutické metody používají především při skupinové terapii. První část knihy se věnuje teoretickým základům skupinové arteterapie a poskytuje rady týkající se vedení skupiny, skupinové dynamiky, výběru témat, struktury jednotlivých sezení, práce s různými skupinami klientů apod.
» Celý článek...
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie