Dnes je Sobota, 18. září 2021, svátek má Naděžda
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Pomůcky "
 Vynález Marcely Fejtové a jejího bratra přispěje ke zkvalitnění života handicapovaných  >> 
( 18.01.2005, 07:21 )
[ Zdroj: Noviny MPSV ]
Když jsme přemýšleli, koho z osobností představit na začátku nového roku, padla volba na sourozence Marcelu a Jana Fejtovy. Tito novátoři z pražského Českého vysokého učení technického vyvinuli přístroj, který umožňuje ovládat počítač pouhým pohybem očí. Jejich vynález – I4Control® – výrazně přispěje ke zlepšení životních podmínek handicapovaných a ke snazší diagnostice různých onemocnění.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Elektronický služebník nevidomých mluví česky  >> 
( 03.01.2005, 07:33 )
Džin je pomocník ze starých arabských mýtů a náboženství. Ale Gin je také nové speciální zařízení pro nevidomé a slabozraké. Slouží jako praktický elektronický zápisník, může i předčítat texty. A je to výrobek český a cenově dostupný.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Nezávislost se může značně prodražit  >> 
( 10.09.2004, 07:29 )
Se záludnostmi každodenního života pomáhá zrakově postiženým olomoucký Tyfloservis. Nevidomí se zde naučí nejen chůzi s bílou holí, ale také tzv. sebeobsluze, tedy schopnosti být nezávislý na druhých. K samostatnému životu však potřebují řadu pomůcek a předmětů.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Zdravotní pomůcky mohou způsobit tragédii  >> 
( 09.09.2004, 07:27 )
obrázekLidé, kteří jsou nuceni používat zdravotní pomůcky , jsou mnohdy ne svou vlastní vinou v ohrožení života. Pomůcky , které by jim měly sloužit, jsou ve skutečnosti velice nebezpečné. Česká obchodní inspekce před časem zveřejnila výsledky dílčích kontrol transportních plošin pro osoby se sníženou schopností pohybu a ty jsou alarmující.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Česká obchodní inspekce zkontroluje invalidní vozíky  >> 
( 03.09.2004, 07:26 )
obrázekČeská obchodní inspekce (ČOI) se chystá na mimořádnou kontrolu invalidních vozíků. Existuje totiž podezření, že se na trhu objevují "kolečková křesla", jejichž používání by mohlo být nebezpečné. Novináře o tom informovala mluvčí ČOI Miloslava Fléglová.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Dílčí výsledky kontrol transportních plošin pro vozíčkáře  >> 
( 31.08.2004, 07:29 )
[ Zdroj: Česká obchodní inspekce ]
obrázekV průběhu jarních měsíců 2004 začala Česká obchodní inspekce prověřovat bezpečnost transportních plošin pro osoby se sníženou pohyblivostí. Na základě zjištění, že některá z těchto strojních zařízení nejsou ve shodě s požadavky na bezpečnost, zejména vykazují zvýšená rizika pro uživatele, nařídil ústřední ředitel ČOI Jiří Pěkný celoplošnou kontrolu a prověření dalších transportních zařízení.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Krabička zachraňuje životy  >> 
( 18.08.2004, 07:29 )
obrázekModerní technika chrání životy starých a nemocných spoluobčanů včasným přivoláním odborné pomoci. Elektronické přístroje stále více ovlivňují náš každodenní život. Kromě zábavy a ponaučení nám jej v mnoha případech mohou i zachránit. "Jedná se o jeden z našich projektů pro seniory a zdravotně postižené občany," říká...
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Schodišťové plošiny pro handicapované  >> 
( 16.08.2004, 07:23 )
[ Zdroj: Noviny MPSV ]
obrázekDne 12. srpna 2004 zveřejnila Česká obchodní inspekce (ČOI) výsledky dílčích kontrol transportních plošin pro osoby se sníženou schopností pohybu.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Lupa na mobil - vidíte dobře na displej?
( 14.05.2004, 10:49 )
[ Zdroj: Mobil.cz ]
Jedna americká firma nabízí zajímavý doplněk pro mobilní telefony. Jedná se o lupu v gumovém rámečku, která se jednoduše navleče na telefon. Komu vadí titěrné písmo na některých displejích, bude spokojen, protože je přes lupu mnohem lépe uvidí. Výrobek pasuje na většinu telefonů, prodejce sice uvádí tento přehled modelů prodávaných v USA, většina jich ale má evropské protějšky stejných rozměrů.
» Celý článek...
 VIZE 97 nabízí nové invalidní vozíky
( 03.05.2004, 07:34 )
[ Zdroj: Neziskovky ]
Nadace Dagmar a Václava Havlovách VIZE 97 obdržela v loňském roce od nadace Wheelchair Foundation sponzorský dar – nové mechanické invalidní vozíky. Do současné doby byla již více než polovina věnována jednotlivcům i organizacím, poskytující zdravotnickou a sociální péči. Rádi bychom dali příležitost i dalším organizacím, popř. jednotlivcům získat mechanické vozíky z tohoto daru.
» Celý článek...
< předchozí<<  6 - 7 - 8 - 9další >

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie